مه پاش چیست و به چه کاری می آید؟

ما در این مقاله قصد داریم که در رابطه با کاربرد مه پاش در مشاغل مختلف با یک دیگر صحبت کنیم اما خب بهتر است که قبل از آن یک سری اطلاعات کلی در رابطه با مه پاش را با یک دیگر بخوانیم این که مه پاش چیست و به چه کاریی می آید. مه پاش یک شیلنگ است که بر روی این شیلنگ چند نازل وصل شده است که این نازل ها فشار آب را به بیرون می فرستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از مه پاش می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

شایان به ذکر است که این مه پاش ها جریان آب را ریز می کنند و به بیرون هدایت می کنند. هدف اصلی از ساخت و تولید این مه پاش ها تامین رطوبت محیط است زیرا همان طور که متوجه شدید این مه پاش ها رطوبت و آب رسانی محیط را تضمین می کنند. این مه پاش ها‌ را در مکان های مختلفی استفاده می کنند.

  • رستوران ها و فست فود ها
  • گلخانه ها
  • مرغ داری ها
  • دام داری ها
  • مکان هایی که شلوغ هستند و غیره

کاربرد مه پاش در رستوران ها و فست فود ها

قطعا بار ها و بار ها هنگامی که در فصل های گرم در خیابان و یا رستوران ها رد می شوید یک نسیم خنک با قطرات ریز آب صورت شما را نوازش می دهد این حس خوب از این مه پاش ها به وجود می آیند. قطعا می دانید که در رستوران ها و پیتزا فروشی ها به خاطر پخت غذا و قاطی شدن بوی غذا ها یک فضا و بوی نامطبوعی به وجود می آید اما با کمک این مه پاش ها یک فضای مطبوع برای مشتری های خود ایجاد کنید تا مشتری های عزیز شما اذیت نشوند. شایان به ذکر است که شما حتی می توانید درون این مه پاش ها را با اسانس مورد علاقه ی خود پر کنید و یک بوی فوق العاده جذاب به محیط کاری خود ببخشید.

نقش پر رنگ مه پاش ها در گلخانه ها

قطعا نیازی به یادآوری این موضوع نیست که پرورش گل و گیاه تا چه حد نیازمند رسیدگی و آب دادن است و شما می توانید آب مورد نیاز محصولات خود را با مه پاش به آن ها برسانید.‌ شایان به ذکر است که محصولی که از یک گلخانه به دست می آید چیزی حدود ۱۰ برابر یک زمین کشاورزی است پس شما مستلزم به تامین نیاز های این محصولات هستید‌ زیرا کار شما این است که یک شرایط ایده آل برای گل و گیاه های خود فراهم کنید تا به آن ها امکان رشد و بهره برداری بهتر را بدهید.

 دقت کنید که روش سنتی آب دهی به محصولات دارای مشکلاتی است اما شما با کمک مه پاش ها می توانید به صورت یک سان به تمام گیاهان خود آب بدهید و یک محیط مرطوب و هم چنین دل نواز برای خودتان درست کنید.

مه پاش در مرغ داری ها چه نقشی را ایفا می کند؟

مرغ داری ها معمولا یک مکان بسیار بزرگ‌ هستند که همیشه تنظیم دما و رطوبت برای کسانی که آن جا کار می کنند یک معضل بزرگ است زیرا مرغ ها و جوجه ها همان طور که می دانید بسیار حساس هستند و نسبت به کوچک ترین تغییر دما و یا افزایش دما واکنش نشان می دهند و ممکن است در یک سهل انگاری و  یا حتی بروز مشکل بسیاری از این حیوانات از بین بروند و شما نیز متحمل هزینه های گزافی شوید.

 اما امروزه و با پیشرفت چشم گیر بشر و با محصولاتی مثل مه پاش ها شما می توانید یک محیط خنک و مناسب برای طیور خود آماده کنید و جلوی اتلاف بسیاری از جوجه ها و مرغ های خود را بگیرید.‌ علاوه بر این نکات ذکر شده قطعا شما نیز بار ها و بار ها از بوی بد مرغ داری ها شاکی بوده اید و این بو خود شما را نیز آزار داده است شما می توانید به کمک این مه پاش ها یک فضای مطبوع تری را برای خود و کسانی که با شما همکاری می کنند فراهم کنید.

از تاثیر مه پاش ها در گاو داری غافل نشوید

شاید برای شما این نکته جالب باشد اگر بدانید که زمانی که دمای محیط در شرایط ایده آل و نرمالی باشد میزان شیر دهی گاو ها به طرز چشم گیری بالا می رود از این رو گاو داران بیش ترین تلاش خود را می کنند تا یک محیط خوب و از نظر محیطی و دمایی ایجاد کنند تا به شیر بیش تر و به طبع به سود بیش تر برسند.

گفتن این موضوع نیز خالی از لطف نیست اگر بدانید هر چه میزان استرس گاو ها کم تر باشد آن ها شیر بیش تری می دهند و قطعا می دانید که به همین دلیل است که محقق ها به این نتیجه رسیده اند که بهتر است  ساعاتی در روز برای گاو های خود آهنگ های شاد و یا آرامش بخش بگذارید. علاوه بر این نکات حفظ دمای محیط سبب می شود که از تلف شدن گاو های خود جلوگیری کنید پس به هیچ وجه از نقش و اثر مه پاش ها در گاو داری و دام داری های خود غافل نشوید.

نقش مه پاش در دیگر مکان ها جیست؟

قطعا شما نیز در مراسم های عزاداری و هیات ها با یک نسیم خنک روبرو شده اید. معمولا در مراسم هایی از این قبیل به حاظر ازدحام جمعیت و هم چنین بالا رفتن دمای محیط از مه پاش ها برای خنک کردن مردم استفاده می کنند. شایان به ذکر است که شما می توانید از گلاب نیز در این مه پاش ها استفاده کنید و فضای روضه ی خود را معنوی تر کنید.

علاوه بر این ها در بستنی فروشی هایی که در خیابان وجود دارند و برای مردم در بیرون از مغازه صندلی چیده اند نیز بار ها شاهد مه پاش بوده ایم‌.‌علاوه بر این ها اگر در کار پرورش قارچ هستید نیز می توانید از این مه پاش ها استفاده کنید زیرا همان طور که نی دانید قارچ نیاز آن چنان زیادی به آب ندارد و بهتر است این کار بر روی اصول های خاصی انجام شود.