نحوه حذف شپش و کشتن آنها

داروی درمانی شپش سر

چند هفته پیش قبلاً در وبلاگ با شما در مورد اینکه واقعاً شپش‌های شاد چگونه هستند و همچنین چگونه از «ته‌نشین شدن» آن‌ها در سر جلوگیری کنید صحبت کردیم. اگر این اتفاق افتاد باید آن‌ها را بکشید. امروز در مورد نحوه انجام آن صحبت خواهیم کرد. 

برای اطمینان از وجود هجوم خوشحال کننده شپش در سر، باید شپش زنده را ببینید. بنابراین ممکن است از روش‌هایی برای جلوگیری از ظهور شپش‌ها (درمان شپش) استفاده کنیم، اما اگر مطمئن نیستیم شپش‌ها وجود دارند، از درمان‌هایی برای کشتن آن‌ها استفاده نمی‌کنیم. 

اگر فقط گره‌ها را ببینیم، انجام درمان کافی نخواهد بود، زیرا اینها می‌توانند «زنده» (قابل زندگی، آن‌هایی که می‌توانند شکوفا شوند) یا «مرده» (زمانی که پوره قبلاً ظاهر شده یا شکوفا نشده باشد) کافی نیست. همچنین باید بسیار مطمئن باشید که آن‌ها را با شوره سر یا باقی مانده‌های لاک یا سایر محصولات اشتباه نگیرید. نیش‌ها حتی پس از درمان موفقیت‌آمیز می‌توانند ماه‌ها در مو باقی بمانند (در این صورت ما آن‌ها را دور از پایه مو خواهیم دید). 

چگونه از شر شپش خلاص شویم: : لحظاتی برای مراقبت از خود

نحوه درمان شپش

چند نکته مهم را می‌بینیم: 

شپش خارج از سر بیش از ۲۴ ساعت دوام نمی‌آورد. اگرچه انتقال آن‌ها از طریق شانه، لباس، ملحفه، حوله برای آن‌ها دشوار است… برای از بین بردن شپش و شپش باید در آب گرم حداقل ۵۰ درجه سانتیگراد شسته شوند. اگر چیزی را نمی‌توان شست و یا تا چنین دمایی گرم کرد، می‌توان آن را با قرار دادن در کیسه پلاستیکی دربسته به مدت ۱۵ روز ضد عفونی کرد. شانه‌ها و نی‌ها باید به مدت ۵-۱۰ دقیقه در حشره کش‌ها با پرمترین خیس شوند. 

بیشتر داروهای پدیکولیکال تجاری، بیوسیدها (کشنده ها) یا لوازم آرایشی (محصولات بهداشتی) هستند که حاوی اجزای فعالی هستند که هدف آن‌ها از بین بردن شپش بالغ، تخم مرغ و یا نیش است. 

اینها رایج‌ترین هستند: 

پیرترین‌های طبیعی و مشتقات مصنوعی. آن‌ها بیشترین استفاده را دارند و به دلیل فعالیت قدرتمند و سمیت کم، مورد انتخاب قرار می‌گیرند. 

از این میان ۱٪ پرمترین پرمصرف‌ترین است. شپش را با سمیت عصبی از بین می‌برد و باعث فلج عمومی شپش می‌شود. روی شپش موثر است، اما عمل تخمک‌کشی روی نی کامل نیست. بنابراین، درمان باید همیشه بعد از ۷ روز تکرار شود تا چرخه گزنه پایان یابد (پس از ۷ یا ۱۰ روز پوره ظاهر می‌شود و بعداً به شپش بالغ تبدیل می‌شود). اگرچه پرمترین به طور کلی برای انسان بی‌ضرر در نظر گرفته می‌شود، اما گاهی اوقات می‌تواند باعث حساسیت پوست سر شود. در این موارد می‌توان از درمان با مشتقات سیلیکون استفاده کرد. 

درمان شپش GOIBI: : لحظاتی برای مراقبت از خود

درمان شپش GOIBI

پرمترین را می‌توان در زنان باردار، در دوران شیردهی و در کودکان بزرگتر از دو سال استفاده کرد. 

piperonyl butoxide ۴٪، اگر چه نه انگل خود است، شاغل در ارتباط با permetina به منظور افزایش و طولانی شدن liendricida عمل خود. 

در میان عوامل فیزیکی بیشترین استفاده از مشتقات سیلیکون‌ها مانند دایمتیکون و سیکلومتیکون است. این مواد مصنوعی شپش را می‌پوشانند و با خفه کردن شپش یا از بین بردن آن در اثر کم آبی آن را از بین می‌برند. 

علاوه بر این، این محصولات زمانی توصیه می‌شوند که مقاومت احتمالی در برابر پرمترین وجود داشته باشد. همچنین در مورد کودکان مبتلا به آسم یا اگر پوست بسیار حساسی دارند. 

آن‌ها می‌توانند از آن در دوران بارداری، در دوران شیردهی و در کودکان بزرگتر از دو سال استفاده کنند. 

لوسیون با بنزیل الکل: لوسیون حشره کش‌ها با روغن‌های معدنی فرموله می‌شوند. مانند «لوسیون GOIBI NATURE». بنزیل الکل سوراخ دمنده را در جایی که شپش تنفس می‌کند باز می‌گذارد و این اجازه می‌دهد تا روغن معدنی وارد شود و آن را مسدود کند. بنابراین شپش خفه می‌شود و خفه می‌شود. 

نکته مهم: این لوسیون را می‌توان از یک سالگی یعنی در سنین پایین‌تر از لوسیون استفاده کرد. 

درمان شپش GOIBI: : لحظاتی برای مراقبت از خود

درمان شپش GOIBI

در هر سنی یا در هر مورد… از چه درمانی استفاده کنیم؟ 

آماده‌سازی‌های مختلف، لوسیون ها، فوم ها، روغن‌ها وجود دارد… مهم است که فرم دارویی مناسب را برای هر مورد انتخاب کنید. 

در کودکان زیر یک سال، ما فقط می‌توانیم از بینایی سیاهگوش و نیش خود استفاده کنیم (با ملایمت از آن استفاده کنیم). در کودکان بزرگتر از یک سال می‌توان از بنزیل الکل به عنوان درمانی برای از بین بردن شپش به عنوان «GOIBI Nature» استفاده کرد. در کودکان بزرگتر از دو سال می‌توان از پرمترین و سیلیکون برای درمان شپش سر استفاده کرد. به عنوان مثال لوسیون یا فوم GOIBI. 

در صورت وجود جراحات ناشی از خراش، باید از لوسیون‌ها (هیدروالکلی) اجتناب شود. همچنین از آن‌ها در کودکان بسیار خردسال و مبتلایان به آسم استفاده نخواهیم کرد. برای همه آن‌ها محلول‌های آبی یا شامپوها ارجحیت دارند. پرمترین و سیلیکون‌ها را می‌توان در زنان باردار و شیرده استفاده کرد. در پوست‌های حساس، آتوپیک و آسم، درمان‌های سیلیکونی ارجح است. 

نکاتی برای اعمال صحیح درمان ها: 

۱- دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید و مطابق با کادر مشخص شده (حالت و زمان اعمال) اعمال کنید. 

۲- قبل از استفاده از لوسیون، موها را نشویید، زیرا چربی باعث تثبیت ماده حشره کشی می‌شود که محصول با خود حمل می‌کند. 

۳- قبل از استفاده از محصول تا حد امکان رشته به رشته نیتی را رد کنید. 

۴- لوسیون‌ها یا فوم‌ها با آغشته کردن مو به محصول، مالیدن آن و ماساژ کل پوست سر، کار کردن پشت گوش و پشت گردن استفاده می‌شود. 

۵- با درپوش پلاستیکی (یا کلاه دوش) بپوشانید و بگذارید تا مدت زمان مشخص شده روی ظرف محصول عمل کند. 

۶- پس از آن با شامپوی معمولی بشویید یا در صورت هجوم حاد (یعنی شپش زیاد) درمان را با شامپوی پدیکول کش در روز درمان و در شستشوهای روزهای بعد تقویت کنید. 

شستشوی نهایی مو را می‌توان با آب و سرکه (دو قسمت آب و یک قسمت سرکه) انجام داد. این کار به از بین بردن نی‌ها از روی مو کمک می‌کند تا با استفاده از نی‌ها راحت‌تر از بین بروند. 

۷- دوباره نیش را رد کنید. (عصبانی نشوید، این تنها راه است: اصرار، اصرار، اصرار). 

۸- موها را در تمامی موارد باید با حوله تمیز یا در هوای آزاد و بدون استفاده از منابع حرارتی (سشوار) خشک کرد زیرا باعث کاهش فعالیت محصول می‌شود. 

۹- در صورت ماندگاری شپش پس از ۷ یا ۱۰ روز کل درمان را تکرار کنید. 

۱۰- به مدرسه اطلاع دهید و در صورت داشتن شپش کودک را نبرید تا از بین برود. این برای جلوگیری از سرایت بسیار مهم است و اگر همه این کار را انجام دهند، از بسیاری از موارد جلوگیری می‌شود. 

شامپوها هنگام استفاده از شامپوی ضد انگلی به عنوان درمان، باید موهای خود را کف کنید، عمل را تکرار کنید و بگذارید پنج دقیقه قبل از آبکشی نهایی بماند. آب نباید خیلی داغ باشد تا ماده پدیکولیک موجود در شامپو غیرفعال نشود. 

به همان مراحل آبکشی با سرکه و خشک کردن هوا که در بالا گفته شد ادامه می‌دهیم. 

توصیه می‌شود برای درمان پوره‌هایی که پس از درمان از تخم‌ها بیرون آمده اند، استفاده را دو یا سه بار هر سه روز تکرار کنید. 

برای ناامید نشدن و سرگرم شدن بچه‌ها در حالی که نیش را از آن‌ها می‌گذرانیم یا آن‌ها با کلاه و درمان هستند، اکنون GOIBI بازی سرگرم کننده «حدس بزنید من کی هستم» را با هر یک از محصولات خود ارائه می‌دهد. آن‌ها قرار است آن را دوست داشته باشند.

ایندکسر