یکی از رسومات بسیار پسندیده برای ابراز همدردی و تسلیت به خانواده عزادار در مراسم ختم و سالگرد فوت، آوردن تاج گل ترحیم برای تسلیت است. تاج گل ترحیم نشان دهنده عزت و احترام است که برای خانواده عزادار داریم. از این رو در این مقاله سعی می کنیم در مورد تاج گل ارزان برای تسلیت و گلهایی که معمولا برای استفاده در این نوع از تاج گل ها مورد استفاده قرار می گیرد، نکاتی را توضیح دهیم.

 انتخاب تاج گل ارزان برای تسلیت

تاج گل ترحیم در انواع و اقسام مختلفی وجود دارد و شما می توانید برای مراسم های مختلف با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. مسلماً مراسم سوم و هفتم یا مراسم چهلم تاج گل ترحیم خاص خود را دارند. به عبارت دیگر تاج گل برای این گونه مراسم از تاج گل های دیگر، کاملا متمایز و متفاوت است.  همانطور که می دانید  هر گل نماد خاص خودش را دارد. شما می توانید از گل های مختلفی در  تاج ارزان برای تسلیت استفاده کنید که نماد و مفاهیم خاصی دارند. عمدتا گل های سفید نماد عزت و پاکی فرد مرحوم هستند. از این رو در تاج گل ارزان برای تسلیت از این گل ها بیشتر استفاده می شود.

طراحی تاج گل ختم

یکی از زیباترین طراحی ها و گل آرایی ها در حوزه تزئینات مربوط به گل و گیاه، ساختن تاج گل است. تاج گل در مراسم‌ های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اما یکی از مراسم‌هایی که بیشتر شاهد استفاده از تاج‌ های گل در آن ها هستیم، مراسم ‌های ختم و تسلیت است. در این مراسم ها افراد سعی می‌کنند با استفاده از پایه هایی که برای تاج‌های گل تعبیه شده است، تاج گل خود را خریداری و در محل مناسبی که عمدتاً در جلوی مسجد یا در خانه فرد عزادار است قرار بدهند.

نوع طراحی و گل آرایی تاج گل نیز بستگی به سلیقه شما دارد. اما اغلب این تاج‌ های گل در شکل گرد و دایره ای ساخته می شود و به گونه ای طراحی می شوند که نیاز به یک پایه چوبی یا پلاستیکی و یا آهنی دارند. این پایه ‌ها، تاج ‌های گل را نگه می ‌دارند.

تاج گل

رنگ گل هایی که برای تاج گل می توانید انتخاب کنید بسته به سلیقه شما دارد. اما اغلب فروشگاه ها به صورت کاملا آماده، تاج ‌های گل را به شکل گل های سفید و سبز در نظر می گیرند که نمادی از احترام و عزت برای فرد مرحوم و و خانواده ایشان است.

اندازه تاج ‌های گل ترحیم معمولاً به گونه ایست که از تاج های معمولی و برای مراسم های دیگر، بزرگتر است و در وسط آنها یا در کنار آن ها قسمتی تعبیه شده تا بتوانید پیام تسلیت را در آنجا قرار دهید. البته شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود، پیام تسلیت  در قسمت‌های مختلفی از تاج گل ارزان برای تسلیت قرار دهید.

البته همانطور که اشاره شد تاج گل ارزان برای تسلیت به صورت آماده قابل خریداری هستند و شما فقط کافی است پیام تسلیت خود را در قسمت مشخصی از تاج گل قرار دهید.

تاج گل

چه نوع تاج گلی برای مراسم ترحیم مناسب است؟

در اینجا می خواهیم به یک سوال مهم پاسخ دهیم. چه نوع تاج گلی برای مراسم های ختم و تسلیت مناسب تر است؟

اینکه در تاج گل ارزان برای تسلیت از چه گل هایی استفاده شود که در ابتدا سلیقه شماست. اما معمولاً تاج گل ارزان برای تسلیت از یک سری گل های مرسوم برای مراسم ختم استفاده می شود که بسیار هم با معنا و زیبا هستند.

 یکی از بهترین روش ها برای ابراز همدردی با خانواده عزادار، تاج گل است. اما باید تاج گلی که برای این مراسم انتخاب می کنیم مناسب باشد. منظور از مناسب بودن هم گل هایی است که در آن قرار گرفته است و هم طراحی و گل آرایی خود تاج گل است.   یکی از بهترین انتخاب ها گل گلایل است که در واقع گل رایج در تاج گل ترحیم هم هست . گل گلایل به گونه ای نماد همدردی و عرض تسلیت نیز محسوب می‌شود. گل گلایل به علت ماندگاری زیادی که دارد در سبد گل ها و تاج گل ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ظاهر انبوه و پر گلی که دارد به همراه ساقه بلند آن می‌تواند به صورت بادبزنی و پشت گلهای دیگر در تاج‌های گل استفاده شود همان طور که می دانید گل گلایل به رنگ سفید است. رنگی بسیار مناسب و پرمعنا که باید در تاج گل ارزان برای تسلیت وجود داشته باشد.

 اما گل داوودی نیز گل دیگری است که از جهت اینکه شکوه و جلوه بسیار زیبایی دارد، معمولاً در رنگ های سفید در تاج گل ارزان برای تسلیت مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو پیشنهاد می کنیم حتما در سفارش های خود برای تاج گل ارزان برای تسلیت حتما از گل های داوودی استفاده کنید.

 گل لیلیوم یا همان گل سوسن نیز به نشان احترام برای فرد مرحوم در انواع تاج‌ گل مورد استفاده قرار می گیرد. این گل نیز در کنار گل های داوودی و گلایل جلوه و زیبایی خاصی به تاج گل ارزان برای تسلیت می دهد. اگر قصد خرید تاج گل ارزان قیمت برای مراسم ختم و ترحیم هستید گل های داوودی و سوسن را فراموش نکنید

خرید تاج ارزان برای تسلیت

برای مشاهده و خرید تاج گل های ارزان برای تسلیت می توانید به سایت های مختلف گلفروشی ها مراجعه کنید و عکس های مختلف مربوط به گلها  و تاج گل ارزان برای تسلیت را که در انواع و اقسام مختلف با توجه به سلیقه های مختلفی هستند، مشاهده بفرمایید.