اگر به مطالعه این مقاله می پردازید، قطعا به دنبال راه حلی برای مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس می باشید.

برای حل این مشکل اینجا کلیک کنید.

با توجه به اینکه ادیتور یکی از امکانات مهم در وردپرس است و با استفاده از آن می توان مدیریت وب سایت را به شکل بهتری انجام داد هرگونه مشکل در کار با آن می تواند باعث بروز مشکل در سایت شده و در صورت نیاز به تغییر یا بروزرسانی در محتوای سایت امکان این کار را از مدیر آن می گیرد. با این مقاله همراه باشید تا به بررسی مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس و روش های حل آن بپردازیم.

1.      وردپرس چیست و رایج ترین مشکلات آن چه مواردی هستند؟

2.      مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس به چه دلایلی به وجود می آید؟

3.      از چه روش هایی می توان اقدام به حل مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس کرد؟

وردپرس چیست و رایج ترین مشکلات آن چه مواردی هستند؟

تولید و مدیریت محتوای سایت، یکی از اصلی ترین کارها بعد از طراحی آن است. این کار در گذشته نیاز به کدنویسی های به خصوص داشت و امری تخصصی محسوب می شد، امروزه اما با وجود ابزارهایی مانند وردپرس مدیریت محتوای سایت به کاری ساده بدل شده و هر فرد با آشنایی با علم کامپیوتر، اینترنت و ابزار کار با آن می تواند به طراحی سایت های برپایه وردپرس و تولید و مدیریت ساده محتوا برای آن ها بپردازد.

وردپرس چیست

در تعریفی ساده وردپرس را می توان به این شکل معرفی کرد که ابزاری است متن باز برای مدیریت محتوا و طراحی سایت که کاملا رایگان بوده و به دو زبان فارسی و انگلیسی در دسترس کاربران قرار دارد. این ابزار که امکانات زیادی داشته و در بازه های مشخص زمانی به آن ها افزوده شده و ارتقا پیدا می کنند برای مدیریت ساده یک سایت بسیار کارآمد است. به علاوه در صورتی که کاربر با کدنویسی و زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشد می تواند با اندکی تغییر در سیستم وردپرس، سایت را به یک سایت کاملا حرفه ای تبدیل کند که این کار از طراحی سایت برپایه برنامه نویسی های مانند php ساده تر است.

مشکلات معمول وردپرس

هرچند وردپرس ابزاری کارآمد و با کارایی های بالاست اما مانند هر سیستم اینترنتی دیگر ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. از مشکلاتی که ممکن است برای این افزونه به وجود آید می توان به خطاهایی که در طول مدیریت محتوا یا طراحی سایت ایجاد می شوند اشاره کرد. به عنوان مثال خطای 404 یا خطای 500، همچنین عدم نمایش ادیتور وردپرس از مشکلاتی است که ممکن است کاربران به علل مختلف با آن روبرو شوند. هرکدام از این مشکلات را می توان به شیوه های مختلف برطرف کرد.

مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس به چه دلایلی به وجود می آید؟

همان طور که گفته شد یکی از مشکلات رایج وردپرس که کاربران ممکن است با آن مواجه شوند مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس است که دلایل بروز آن بسته به سیستم عاملی که وردپرس روی آن کار می کند و… متفاوت می باشد. این مشکل، جز مشکلاتی استکه دلایل زیادی برای بروز آن وجود دارد در نتیجه برای حل آن نیاز است راه های زیادی امتحان شده و تمام دلایلی که احتمال بروز مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس را ممکن می سازند بررسی کرد.

عدم نمایش نوشته ها

یکی از مسائلی که ممکن است در مشکل نمایشی ادیتور وردپرس بروز کند عدم نمایش نوشته هاست. در این حالت نوشته ها به رنگ سفید نمایش داده می شوند در نتیجه در صفحه اصلی وردپرس و سایت دیده نمی شوند. این مسئله ممکن است به دلیل قدیمی بودن نسخه وردپرس یا غیرفعال یا فعال بودن اضافی یا اشتباهی یکی از افزونه های وردپرس بروز کرده باشد.

عدم نمایش دکمه ها در میزکار

از دیگر مسائلی که به عنوان مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس شناخته می شود عدم نمایش دکمه های این ابزار است. در ادیتور وردپرس دکمه هایی وجود دارند که برای مدیریت و کنترل ساده تر ادیتور از آن استفاده می شود. گاهی اوقات به دلایل مختلف مانند اشکال در قالب، افزونه ها و … ممکن است دکمه های میزکار در ادیتور وردپرس نمایش داده نشوند. در این حالت امکاناتی مانند ویرایش متن یا حذف و اضافه کردن تصاویر و… در وردپرس وجود ندارد.

از چه روش هایی می توان اقدام به حل مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس کرد؟

به منظور حل مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس نیاز است که تمام علت هایی که باعث بروز این مشکل شده است را بررسی کرد و با انجام راه حل ها این مشکل را برطرف کرد. به دلیل متن باز بودن سیستم وردپرس مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس یکی از رایج ترین مشکلاتی است که کاربران ممکن است با آن روبرو شوند به همین دلیل آشنایی با روش های حل آن به منظور برطرف کردن به موقع و جلوگیری از بروز وقفه در کار الزامی است.

راه حل اول

یکی از روش های حل مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس، ورود به پنل آن است. در این پنل، یک دکمه با عنوان غیرفعال کردن ادیتور دیداری در زمان نوشتن وجود دارد که با فعال کردن آن و سپس بروز کردن شناسنامه می توان مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس را برطرف کرد. با انجام این اقدام و رفرش کردن ادیتور احتمال حل مشکل وجود دارد.

راه حل دوم

از دیگر راه حل ها برای حل مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس، بروزرسانی نسخه وردپرس است. گاهی اوقات این مشکل به علت منسوخ شدن نسخه فعلی سیستم به وجود می آید و با بروزرسانی آن می توان به طور عادی با وردپرس کرد. البته به منظور بروزرسانی بهتر و ایمن تر بهتر است که قبل از شروع بروزرسانی از اطلاعات نسخه منسوخ بکاپ تهیه شود.

راه حل سوم

برای وردپرس قالب ها و پوسته های مختلفی وجود دارند، عدم سازگاری قالب با ادیتور ممکن است باعث بروز مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس شود. در این شرایط با تغییر پوسته و قالب می توان این مشکل را برطرف کرد.

راه حل چهارم

روش بعدی برای حل مشکل عدم نمایش ادیتور وردپرس، غیرفعال کردن تمام دکمه ها و افزونه های وردپرس است، بعد از انجام این کار با فعال کردن تک به تک افزونه ها می توان افزونه ای که باعث بروز این مشکل شده است را پیدا کرده و مشکل را برطرف کرد.