مشاوران روبو در حال افزایش محبوبیت هستند. آیا آنها می توانند جایگزین یک مشاور انسانی شوند؟

[ad_1]

ربات ها می خواهند مشاور مالی بعدی شما باشند.

اخیراً، این ایده ممکن است بوی یک مسابقه علمی تخیلی را بدهد – شاید سایبورگ C-3PO از جنگ ستارگان در لباس برقی وال استریت.

اما روبات ها یا به اصطلاح «مشاوران ربات» ممکن است به زودی بیش از یک تریلیون دلار از ثروت آمریکا را مدیریت کنند.

اینها واقعاً ربات های ملموس نیستند. اینها الگوریتم هایی هستند که شرکت ها برای خودکارسازی سرمایه گذاری دیجیتال ایجاد کرده اند. برخی از جزئیات (سن، اهداف پس انداز، راحتی ریسک) را در برنامه رایانه شخصی یا تلفن قرار دهید و الگوریتم یک سبد سرمایه گذاری شخصی را فقط برای شما جمع آوری و مدیریت می کند.

اطلاعات بیشتر از امور مالی شخصی:
4 راه برای بازیابی پس انداز بازنشستگی
ممنوعیت اخراج در نیویورک روز شنبه به پایان می رسد. آنچه مستاجران باید بدانند
جدا شده؟ می توانید مزایای تامین اجتماعی را از همسر سابق خود دریافت کنید

اما آیا مشاور ربات برای همه سرمایه گذاران مناسب است؟ آیا فرد برای کار مدیریت پول و برنامه ریزی مالی آمادگی بیشتری دارد؟

آیوری جانسون، یک برنامه ریز مالی معتبر و بنیانگذار Delancey Wealth Management در واشنگتن دی سی، به مشاوران روبات گفت: “این برای برخی افراد مناسب است، اما برای برخی دیگر مناسب نیست.” “اگر شما گلف بازی می کنید، این فقط یک چوب گلف متفاوت است.

“گاهی اوقات از آهن 7 خود استفاده می کنم و گاهی اوقات نه – این فقط به جایی که هستم بستگی دارد.”

“آنها همه جا هستند”

مشاوران روبو برای سرمایه گذاران روزمره در حدود سال 2008 ظاهر شدند، یک سال پس از اینکه آیفون اولین عرضه عمومی خود را داشت.

با توجه به Backend Benchmarking که متخصص در تحقیقات مشاوره دیجیتال است، کمی بیش از یک دهه بعد، مشاوران Robo حدود 785 میلیارد دلار مدیریت کردند.

ده‌ها شرکت مدل‌های خود را برای استفاده از محبوبیت و رشد فرهنگ دیجیتال ساخته‌اند.

اینها شامل فروشگاه های مستقل مانند Betterment، Personal Capital و Wealthfront می شوند. شرکت های کارگزاری سنتی وال استریت مانند Fidelity Investments، Merrill Lynch و Morgan Stanley. و مانند Financial Engines که در طرح 401 (k) به سرمایه گذاران خدمت می کند.

بازیگران تثبیت شده ای که از لحاظ تاریخی بر پایگاه مشتریان قدیمی تر و غنی تر تمرکز کرده اند نیز می توانند از فناوری برای جذب طبقه جدیدی از سرمایه گذاران جوان استفاده کنند که از طریق برنامه های معاملاتی آنلاین سهام به صنعت مالی دیجیتال علاقه نشان داده اند. مانند Robinhood و دارایی هایی مانند ارز دیجیتال

دیوید گلدستون، مدیر تحقیق و تحلیل Backend Benchmarking به مشاوران روبات گفت: «آنها اکنون همه جا هستند. تقریباً هر بانک بزرگ و دلال تخفیف در دهه گذشته یکی را راه اندازی کرده است.

چه کسی کاندیدای خوب است؟

به گفته کارشناسان صنعت، ربات‌ها به‌ویژه برای سرمایه‌گذاران جدیدتری که هنوز ثروت زیادی به دست نیاورده‌اند و می‌خواهند مدیریت پول را با هزینه نسبتاً کم به یک متخصص برون‌سپاری کنند، مناسب هستند.

از یک طرف، Robo Advisors یک مانع کم برای ورود به دلیل حداقل حساب‌ها یا عدم وجود حساب‌ها ارائه می‌کند.

Acorns، Fidelity Go، Betterment و Ellevest، یک سرویس رباتیک برای زنان، به مشتریان این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه ثروت قبلی، برای خدمات دیجیتال اولیه خود ثبت نام کنند. Merrill Edge Guided Investing، SigFig، SoFi، Vanguard Group و Wealthfront دارای حداقل ارزش هایی هستند که از چند دلار تا 3000 دلار متغیر است.

گلدستون گفت، در همین حال، شرکت‌های سنتی تمایل دارند برای مشتریانی که حداقل 250000 دلار سرمایه‌گذاری دارند، پول را مدیریت کنند.

شاید تعجب آور نباشد که مصرف کنندگان روبو معمولی افراد جوان تر را تحریف می کنند. به عنوان مثال، الی استولنیتز، سخنگوی این شرکت، گفت: برای مثال، حدود 90 درصد از 470000 مشتری Wealthfront زیر 40 سال هستند. میانگین موجودی آنها حدود 60000 دلار است.

فکر می کنم افرادی را جذب می کند که می خواهند مدیریت پورتفولیوی خود را محول کنند.

دن ایگان

معاون امور مالی رفتاری و سرمایه گذاری بهبود

این روند جمعیتی همچنین تابعی از تمایلات دیجیتالی بیشتر در میان هزاره ها و نسل Z است که تا حد زیادی به عنوان بومی دیجیتال بزرگ شده اند و در نتیجه ممکن است بیشتر جذب خدمات رباتیک شوند.

“[Our users] آن‌ها می‌خواهند بتوانند پول را به همان شیوه‌ای که امور دیگر را مدیریت می‌کنند، مدیریت کنند، به عنوان مثال. [online food delivery via] استولنیتز گفت DoorDash.

به گفته دان ایگان، معاون امور مالی رفتاری و سرمایه گذاری، Betterment همچنین دارای یک مشتری متوسط ​​زیر 40 سال است که دارای حسابی بین 55000 تا 60000 دلار است.

او گفت، اما سن و ثروت تنها عواملی نیستند که نقش دارند. این شرکت دارای مشتریان 60 و 70 ساله با سبدهای چند میلیون دلاری است. مسن ترین کاربر بالای 90 سال سن دارد.

ایگان گفت: «من فکر می‌کنم افرادی را جذب می‌کند که می‌خواهند مدیریت پورتفولیوی خود را واگذار کنند.

کارمزدهای این مدیریت معمولاً بسیار کمتر از یک مشاور مالی سنتی است که سالانه 1٪ از دارایی های مشتری دریافت می کند. گلدستون گفت ربات معمولی بین 0.25 تا 0.35 درصد در سال برای خدمات مشاوره خود هزینه می گیرد – حدود یک چهارم قیمت.

از نظر دلاری، این بدان معناست که یک سرمایه گذار با 100000 دلار به انسان معمولی 1000 دلار در سال برای خدمات خود و 250 دلار برای یک روبات معمولی پرداخت می کند. (البته، همه مشاوران انسانی 1٪ هزینه دریافت نمی کنند. برخی به عنوان مثال، به هزینه اشتراک ماهانه یا هزینه مشاوره یکباره روی آورده اند.)

برخی از مشاوران رباتیک، مانند چارلز شواب و سوفای، برای مشاوره هزینه ای دریافت نمی کنند. سایرین، مانند Fidelity و SigFig، فقط موجودی های بالای 10000 دلار را شارژ می کنند.

سرمایه‌گذاری‌های پرتفوی – اغلب صندوق‌های متقابل شاخص ارزان یا صندوق‌های قابل معامله در مبادله – دارای هزینه اضافی هستند. برخی از شرکت ها مشتریان را در صندوق های خود با نامی سرمایه گذاری می کنند که درآمد آنها را از طریق کارمزد صندوق افزایش می دهد. آنها همچنین ممکن است حداقل ارزش حساب یا هزینه های سطح خدمات بالاتری را دریافت کنند.

ویلیام ویت، مشاور استراتژیک در شرکت مشاوره Aite-Novarica Group می گوید: «اگر پول زیادی ندارید، در دهه 20 و 30 زندگی خود هستید، پورتفولیوی شما بسیار خوب است.

مصالحه ها

استفاده از یک سرویس کاملا دیجیتالی می تواند منجر به معاوضه شود.

در حالی که خدمات دیجیتال در خودکارسازی عملکردهای مهم سرمایه گذاری (مثلاً انتخاب صندوق، ترکیب سهام، اوراق قرضه و پول نقد، و تعادل مجدد پرتفوی منظم) به خوبی انجام می دهند، مشاوران انسانی از ناتوانی نسبی برنامه های الگوریتمی در برقراری ارتباط با مشتریان در موقعیت هایی شکایت دارند. تقاضا

اینها ممکن است شامل دلایل پشت یک توصیه استراتژی خاص یا دست در دست گرفتن در مواقع ترسناک، مانند از دست دادن شغل یا فروپاشی بازار سهام باشد.

متخصصان مالی همچنین بر این باورند که برای پاسخگویی به نیازهای برخی از مشتریان خارج از مدیریت پول – چه مالیات، املاک و مستغلات یا برنامه‌ریزی تجاری که می‌تواند برای یک پرسشنامه آنلاین بسیار پیچیده یا ظریف باشد، مناسب‌تر هستند. .

جانسون از Delancey Wealth Management می‌گوید: «ما کارهای زیادی بیش از سرمایه‌گذاری انجام می‌دهیم.

جانسون گفت، کمک به مشتری برای انتخاب گزینه های سهام، خرید مراقبت های بلندمدت یا بیمه مسئولیت، یا راه اندازی یک کسب و کار مانند یک LLC یا سایر انواع نهادها احتمالاً خارج از دسترس یک مشاور دیجیتال است.

آلیستر برگ دیجیتال ویژن | گتی ایماژ

همچنین خودکار کردن روانشناسی مشتری یک چالش است.

ویت گفت، پرسشنامه‌های آنلاینی که توسط مشاوران روبو برای تعیین بهترین نمونه کارها برای مشتری استفاده می‌شوند، نمی‌توانند پاسخ‌ها و زبان بدن را به همان روشی که یک مشاور انسانی می‌تواند بررسی کند.

به گفته برخی کارشناسان، حتی تعیین اینکه چه چیزی مشتری را خوشحال می کند – اساساً هدف پشت پول او – ممکن است خارج از دسترس ربات ها باشد.

ویت گفت: «مشاوران مالی می‌توانند سؤالات بعدی را بپرسند تا تصویر را پر کنند و متوجه شوند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار، که اخیراً خدمات مشاوره رباتیک را بررسی کرده است، همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا آنها همیشه با توجه به تحمل ریسک مشتریان، پرتفوی های مناسب را توصیه می کنند یا خیر. (آژانس شرکت های خاصی را که مورد بررسی قرار داده است نام نمی برد.)

البته همه مشاوران انسانی لزوماً این وظایف را به درستی انجام نمی دهند. برخی ممکن است بتوانند به طور کامل سرمایه‌گذاری مشتریان را بدون ارزیابی اهداف یا سایر جزئیات برنامه‌ریزی مالی پیچیده مدیریت کنند – و در این مورد، مشتریان ممکن است ارزش بیشتری از یک رابطه روبات‌برد کسب کنند.

برایان والش، مدیر ارشد برنامه ریزی مالی در SoFi گفت: “من فکر می کنم ارزشی وجود دارد که مردم ارائه می دهند.” اما وقتی نوبت به سرمایه‌گذاری می‌شود، فکر می‌کنم روبات‌ها مزیت بزرگی در سودآوری دارند.»

سیر تکاملی

پلتفرم‌های Robo نیز برای پاسخگویی به انتقادات و پاسخگویی به طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران تکامل یافته‌اند.

از یک سو، بسیاری برای ارائه سطوح پیچیده تری از برنامه ریزی مبتنی بر هدف گسترش یافته اند. آنها می توانند توصیه های سرمایه گذاری و پس انداز را بر اساس اهداف کوتاه مدت و بلند مدت مانند پس انداز برای خانه، تعطیلات، صندوق دانشگاه یا بازنشستگی جمع آوری کنند.

بسیاری در حال حاضر یک پیشنهاد ترکیبی ارائه می دهند که دسترسی به تعاملات یکباره با یک برنامه ریز مالی یا حتی یک رابطه مداوم با یک مشاور انسانی را فراهم می کند.

برای مثال، خدمات پرمیوم چارلز شواب، 300 دلار برای مشاوره برنامه ریزی و 30 دلار هزینه اشتراک ماهانه برای دسترسی به مشاوره انسانی، که مکمل مدیریت سرمایه گذاری دیجیتال است، دریافت می کند.

استولنیتز گفت، حتی در Wealthfront – که آن را “شکست محصول ما در صورت نیاز به تماس با ما” می داند – مصرف کنندگان می توانند با خط تلفن تماس بگیرند تا در صورت داشتن سوال با حسابداران، CFPs و تحلیلگران مالی صحبت کنند.

به هر حال، اینکه یک ربات یا یک شخص پول شما را مدیریت کند، به آنچه سرمایه گذار از رابطه می خواهد بستگی دارد.

جانسون گفت: “من فکر می کنم مشاوران روبو خوب هستند – این به سرمایه گذاران فرصت های بیشتری می دهد.” من از دنیایی متنفرم که مردم فقط در یک راه سرمایه گذاری کنند.»

افشا: NBCUniversal و Comcast Ventures سرمایه گذار هستند بلوط.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter Wonmaniainstagram takipçi satın alinstagram follower kaufengüvenilir takipçi satın almaanksiyete nedirbeylikdüzü travestiduşakabin fiyatları ve modelleri istanbulotomatik kepenk servisi