مراحل و روش های تهیه انواع اسانس – صنایع شیمیایی تهران

یکی از اسانس هایی که به صورت خالص رنگی می باشد، اسانس گیاه بابونه می باشد. جهت اسانس گیری از گیاهان اولین کار تولید اسانس نوع اول است که به صورت مستقیم از خود گیاه استخراج می گردد. اسانس گیری از بهترین و بهداشتی ترین روش هایی است که از ان جهت دریافت عصاره ی دارویی گیاه استفاده می شود. از دیگر مطالب مهم و قابل ذکر این است که از اسانس نوع دوم تولید شده در دستگاه های اسانس گیر شرکت هیمورا جهت تولید اسانس تام استفاده می کنند که دارای عطر و بوی به مراتب بهتر و قوی تری است و دارای ارزش بالاتری نسبت به اسانس های نوع اول و دوم می باشد.

بخار ایجاد شده در اثر این کار وارد کندانسور شده و سرد و در داخل ظرف اسانس گیر ته نشین می گردد، اسانس نوع دوم دارای حالت روغنی است و به راحتی از ترکیب آب جدا می گردد، مایع باقی مانده دوباره وارد مخزن می شود و این عمل تا مرحله ای ادامه می یابد که مایع باقی مانده عاری از هرگونه عطر و بویی خرید اسانس شامپو باشد.

سیستم حرارتی در این دستگاه ها پکیج های ساخته شده در شرکت هیمورا است که با استفاده از سوخت گاز و یا گازوئیل کار می کنند و گرمای مورد نیاز برای به جوش آمدن سیال موجود در داخل مخزن را تامین می کنند. اسانس ها دارای حالت کاملا بی رنگ هستند و با گذشت زمان و در صورتی که با هوا برخورد داشته باشند تغییر رنگ می دهند و به رنگی تیره تر در می آیند و امکان اکسیده شدنشان نیز وجود دارد. اسانس بدست آمده در مقادیر بسیار کمی است و درون بخش اسانس گیر جمع می شود و به دلیل اینکه دارای حالت روغنی و فرار است باید درون ظرف های خاصی نگهداری شود که رنگ تیره ای داشته باشند و از تماس با نور و هوا به دور باشد.

ترکیباتی که درون اسانس ها می توان یافت با توجه به نوع گیاه کاملا متفاوت است و به همین دلیل از کاربردهای متفاوتی نیز برخوردار هستند و در صنایع مختلف از اسانس های با ترکیبات متفاوت استفاده می شود. فرآیندهای دیگر شامل چلاندن با پرس، استخراج با حلال، اسفوماتورا (Sfumatura)، استخراج روغن خالص، صمغگیری، جاسازی در موم و پرس سرد است. سیستم حرارتی که در دستگاه های اسانس گیر هیمورا پکیج است، گرمای لازم برای به جوش آمدن ترکیب آب و گیاه را تامین می کند، زمانی که آب می جوشد باعث نفوذ به بافت گیاه می گردد و اسانس آن تبخیر شده و به همراه بخار آب وارد کندانسور می شود، کندانسور وظیفه ی سرد کردن بخار را بر عهده دارد، بخار با سرد شدن به حالت مایع در می آید و عرق گیاهی تولید می گردد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از خرید اسانس تام فورد ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر