مدیران انرون به نام های معروفی تبدیل شدند. الان همونجا هستن

[ad_1]

سقوط ناگهانی انرون، که به بزرگترین پرونده ورشکستگی تاریخ ایالات متحده در 2 دسامبر 2001 ختم شد، زندگی هزاران نفر را تغییر داد، اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف کرد و نام های فامیلی را برای تاجران ناشناخته قبلی ناشناخته ساخت.

بسیاری از آنها به کمیته های کنگره کشیده شدند و در جلسات استماع به ظاهر بی پایان مورد نفرین قرار گرفتند. برخی بعداً به عنوان بخشی از یک کاتارسیس ملی متهم، دستگیر و با دستبند زده شدند. بیست سال بعد، آخرین متهمان انرون دوران محکومیت خود را در زندان سپری کردند، غرامت خود را پرداخت کردند و سعی کردند به زندگی خود ادامه دهند.

حتی در حال حاضر، تعداد کمی از ده ها نفری که در مورد این مقاله با آنها صحبت کردیم، مایل بودند در مورد زمان خود در انرون به طور عمومی صحبت کنند. چند نفر گفتند که در ارتباط مجدد با شرکت هیچ “مزایتی” نمی بینند و در عوض ترجیح می دهند که سطح پایین را حفظ کنند. بیش از یک نفر گفته اند که حتی دو دهه بعد، روایت این تجربه عمیقاً احساسی است. یکی از مدیران عامل سابق گفت که پس از یک ساعت و 20 دقیقه تماس تلفنی با انرون به زمان نیاز دارد تا از حالت فشرده خارج شود – بیشتر مکالمات با فارغ التحصیلان انرون طولانی است.

همه مدیران سابق شرکت که با CNBC مصاحبه کردند، هنوز دوران خود را در انرون به خوبی به یاد می آورند، و همچنین بسیاری از هزاران کارمندی که هنوز هم می توانند آنها را به خاطر فروپاشی چیزی که همه موافق هستند سرزنش کنند.

کنی پسر

کنت لی (C) رئیس سابق انرون پس از روز محاکمه کلاهبرداری و توطئه در 26 آوریل 2006 در هیوستون، تگزاس، دادگاه باب کیسی در ایالات متحده را ترک می کند.

دیو آینسل گتی ایماژ

بنیانگذار و رئیس انرون، کنت لی، از این رسوایی جان سالم به در نبرد. اندکی قبل از فروپاشی انرون، او در حال حرکت به سمت بالا بود – یک قهرمان محلی در هیوستون که گفته می شود در صف پستی در دولت جدید جورج دبلیو بوش است. لی پیوندهای عمیقی با خانواده بوش داشت که توسط رئیس جمهور دوم بوش با نام «پسر کنی» لقب گرفت.

لی که در سال 2006 به 10 اتهام جنایی محکوم شد – حکمی که در آن زمان گفت او را شوکه کرد – شش هفته بعد در حالی که در انتظار صدور حکم بود بر اثر حمله قلبی درگذشت. از آنجایی که او هرگز فرصت اعتراض به حکم صادره را نداشت، حکم او توسط دادگاه لغو شد.

دختر لی، الیزابت، وکیلی که در تیم دفاعی او کار می‌کرد، و پسرش مارک، معاون سابق انرون که هنوز در صنعت انرژی کار می‌کند، به یاد می‌آورند که آنچه آنها گفته‌اند بارها اولین بار در انرون تحت رهبری پدرشان بوده است. ، در زمینه هایی از جمله انرژی های تجدید پذیر، مدیریت زیست محیطی و حمایت از اقلیت ها و افراد محروم.

آنها به CNBC گفتند: “مدل ساده بود، باهوش ترین افرادی را که می توانید پیدا کنید استخدام کنید، به آنها سرمایه بدهید و دفتر پشتیبان را برای آنها اداره کنید تا بتوانند بازارهای جدیدی بسازند.”

باهوش ترین پسرها

جفری اسکیلینگ، مدیرعامل سابق انرون در 26 فوریه 2002 در مقابل کمیته تجارت، علم و حمل و نقل سنا در کاپیتول هیل در واشنگتن دی سی شهادت داد.

استیون جاف خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

مدیرعامل سابق جفری اسکیلینگ، مشاور سابق مک‌کینزی که مدل کسب‌وکار انرون را توسعه داد که بر تجارت‌های بازار مانند تجارت گاز طبیعی به جای خطوط لوله سنتی متمرکز است، در سال 2019 به 12 سال زندان پایان داد. استعفای ناگهانی او پس از تنها شش ماه به عنوان مدیرعامل در سال 2001 برخی از اولین سوء ظن ها در مورد مشکلات انرون را مطرح کرد.

اسکیلینگ که از اظهار نظر درباره این داستان خودداری کرد، طولانی ترین مدت محکومیت خود را در میان متهمان انرون می گذراند که همراه با لی به 19 اتهام از جمله کلاهبرداری، توطئه و معامله داخلی محکوم شده اند. او به بی گناهی خود ادامه داد، اما شکایات باقی مانده خود را در سال 2013 به عنوان بخشی از توافق با وزارت دادگستری که منجر به آزادی زودهنگام او از زندان شد، رد کرد.

او ابتدا به 24 سال زندان محکوم شد، اما دادگاه تجدیدنظر فدرال این حکم را بیش از حد اعلام کرد و پرونده را برای محکومیت مجدد به قاضی بازگرداند. در سال 2013، اسکیلینگ و وزارت دادگستری مشترکاً توافق کردند که در ازای انصراف اسکیلینگ، درخواست های باقی مانده خود را به 14 سال محکوم کنند. با رفتار خوب، این بدان معنی بود که Skilling پس از تقریباً 12 سال منتشر شد.

امروز، اسکیلینگ به هیوستون بازگشته است، جایی که برای یک استارت آپ در صنعت انرژی، Veld Applied Analytics کار می کند. طبق وب سایت خود، این شرکت در حال توسعه «ابزارهای تحلیلی پیچیده برای شناسایی و نظارت بر ارزیابی» دارایی های نفت و گاز است.

ریچارد کوزی، حسابدار ارشد سابق که قرار بود با Skilling and Lay محاکمه شود اما تنها چند هفته قبل از محاکمه پذیرفت که به گناه خود اعتراف کند، نزدیک به پنج سال در زندان گذراند و در سال 2011 آزاد شد. او نیز امروز دوباره در هیوستون محاکمه می شود. ، جایی که او یک تجارت ویژه برای مشاوره مالی را اداره می کند. کوزی نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

اخلاق باید به عنوان مهارتی مانند حسابداری آموزش داده شود، جایی که شما واقعاً از تمام معضلات مختلفی که می توانید در پشت میز خود با آنها روبرو شوید، عبور می کنید.

شارون واتکینز

معاون سابق انرون

یکی از معدود مدیران سابق انرون که مایل به بحث در مورد تجربه او است، اندی فاستو، مدیر ارشد مالی سابق است. فاستو که برخی از بدنام ترین تراکنش های خارج از ترازنامه انرون را ایجاد کرد و در این فرآیند میلیون ها دلار به دست آورد، در نهایت به دو فقره کلاهبرداری اعتراف کرد. او یک شاهد ستاره در اتهامات Skilling و Lay بود و پنج سال در زندان گذراند.

او همچنین حاضر به مصاحبه نشد، اما در بیستمین سالگرد ورشکستگی انرون بیانیه ای ارائه کرد.

«من معتقدم کاری که انجام دادم اشتباه، غیراخلاقی و غیرقانونی بود. من مسئولیت کامل اعمالم را می پذیرم. هر روز از زندگیم شرمنده و شرمنده ام. از کسانی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از اعمال من صدمه دیده اند، عذرخواهی می کنم. من انتظار ندارم عذرخواهی من را بپذیرید، اما شما شایسته شنیدن آن هستید.

اندی فاستو، مدیر ارشد مالی سابق انرون، پس از چهارمین روز شهادت او برای دولت در دادگاهی برای تقلب و توطئه علیه جف اسکیلینگ و کن لی در روز دوشنبه، 13 مارس 2006، توسط دادگاه فدرال باب کیسی در هیوستون، تگزاس توسط مارشال های ایالات متحده اسکورت شد.

اف. کارتر اسمیت بلومبرگ | گتی ایماژ

از زمان آزادی از زندان در سال 2011، فاستو در زنجیره سخنرانی کار کرده است و همچنین برای گروه‌های تجاری که در مورد کلاهبرداری تحقیق می‌کنند و دوره‌های دانشگاهی صحبت می‌کند، صحبت کرده است. او اغلب کارت شناسایی خود را در یک دست به دفتر فدرال زندان ها و جایزه بهترین مدیر مالی سال را که یک بار در دست دیگر برنده شده بود نشان می دهد. پیام او: اگرچه ممکن است شرکت ها و مدیران اجرایی معتقد باشند که از قوانین پیروی می کنند، اما همچنان می توانند مانند او قانون را زیر پا بگذارند. فاستو می‌گوید معاملات گمراه‌کننده‌ای مانند معاملاتی که او در انرون انجام داد هنوز در تجارت رایج است و همچنان مورد تحسین قرار می‌گیرد.

“شما می توانید تمام قوانین را دنبال کنید و همچنان مرتکب تقلب شوید. فاستو در بخشی از یکی از سخنرانی‌های خود که به صورت آنلاین توسط دفتر سخنرانان BigSpeak منتشر شده است، گفت که این باید باعث شود همه احساس ناراحتی کنند.

باد کردن سوت

معاون توسعه شرکت انرون، شارون واتکینز (L) شاهد شهادت رئیس و مدیر عامل سابق شرکت انرون، جفری اسکیلینگ (R) در مقابل کمیته تجارت و حمل و نقل سنا در 26 فوریه 2002 در واشنگتن دی سی بود.

مارک ویلسون گتی ایماژ

یکی دیگر از مدیران اجرایی سابق انرون، که تجربه خود را در حرفه سخنوری و مشاوره به اشتراک گذاشته است، گفت که از آنچه او دید، فاستو هنوز متوجه نشد.

شارون واتکینز، معاون سابق رئیس انرون در مصاحبه ای گفت: جایزه بهترین مدیر مالی سال اطلاعاتی مشابه سرمایه گذاران و کارمندان است، در حالی که وزارت دادگستری احضاریه دارد و می تواند به ریشه معامله دست یابد، بنابراین این یک تصور اشتباه است. . “من با پیام او مخالفم زیرا او در مورد اصولی بالاتر از قوانین خاص صحبت می کند. این پیام خوبی می‌فرستد، اما او طوری رفتار می‌کند که انگار قربانی ابهام و قوانین حسابداری شده است، در حالی که در واقع به دنبال ابهام در قوانین است تا نتیجه‌ای که می‌خواهد را تحمیل کند.»

واتکینز که زمانی به فاستو گزارش داده بود، اندکی پس از استعفای اسکیلینگ، نگرانی‌هایی را در مورد حسابداری انرون لرون مطرح کرد. هنگامی که یادداشت او به لی در طول تحقیقات کنگره عمومی شد، او به عنوان “آشکار کننده انرون” به شهرت رسید.

واتکینز پس از شهادت در مقابل کنگره و در محاکمه سال 2006، سخنران و مشاور شرکتی شد، اگرچه او گفت که کار مشاوره هرگز آغاز نشده است.

او گفت: “من فکر می کنم شرکت ها برای شنیدن داستان من خوب هستند، ارتباطات یک طرفه. من هرگز برای ارتباط دو طرفه استخدام نشده ام.” بنا به دلایلی، احساس ناراحتی در آنها ایجاد می کنم.

امروز، او هنوز سخنرانی می کند و تدریس می کند و به عنوان مدیر اجرایی در رزیدنت دانشگاه ایالتی تگزاس خدمت می کند.

او گفت: «اخلاق باید به عنوان مهارتی مانند حسابداری آموزش داده شود، جایی که شما واقعاً از تمام معضلات مختلفی که می‌توانید پشت میزتان با آن‌ها روبرو شوید، عبور می‌کنید.

اگرچه واتکینز معمولا به عنوان یک افشاگر اعلام می شود، اما او هرگز نگرانی های خود را خارج از شرکت بیان نکرده است. او گفت این به این دلیل است که در سال 2001 مکانیسم زیادی برای کارمندان وجود نداشت. به این واقعیت افتخار می کند که اکنون تدابیری برای افشاگران شرکتی، از جمله کمیسیون پایدار بورس و اوراق بهادار کمیسیون که پس از بحران مالی 2008 ایجاد شده است، وجود دارد.

او گفت: “آنها قبلاً بیش از یک میلیارد دلار جایزه برای 10 سال کار او توزیع کرده اند.”

مجریان

لسلی آر. کالدول، دستیار دادستان کل و دادستان کل انرون در 16 اکتبر 2002 در هیوستون، تگزاس با رسانه ها صحبت کردند.

جورج وانگ | اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

در حالی که برجسته‌ترین رهبران انرون در 20 سال گذشته خود را حفظ کرده‌اند، برخی از اعضای تیم دولتی که در مورد سقوط هواپیما تحقیق می‌کنند، شاهد افزایش سرسام‌آور شغل‌شان بوده‌اند.

بلافاصله پس از فروپاشی انرون، در بحبوحه خشم عمومی و این تصمیم که دفتر دادستانی ایالات متحده در هیوستون تضاد منافع زیادی در ارتباط با انرون داشته است (و همچنین جان اشکرافت، دادستان کل وقت، که از تحقیقات کناره گیری کرد)، جورج دبلیو. بوش یک کارگروه انرون را برای تحقیق در مورد این شرکت تشکیل داد.

اولین مدیر گروه ضربت، لزلی کالدول بود که در تعقیب جنایات سازمان یافته در بروکلین، نیویورک، دندان هایش را به هم فشار داده بود و بسیاری از تاکتیک های مشابه را در تحقیقات انرون آورده بود.

کالدول، که اتهامات علیه فاستو و اسکیلینگ را دریافت کرد و اعتراف گناه اصلی را از فاستو به دست آورد، به رهبری بخش عدالت جنایی دولت اوباما ادامه خواهد داد. امروز، او به عنوان شریک در Latham & Watkins در سانفرانسیسکو، اداره حفاظت از یقه سفید را بر عهده دارد.

کالدول در مصاحبه ای گفت که به کار گروه ضربت افتخار می کند که به گفته او به تأثیر ماندگاری بر مسئولیت پذیری شرکت کمک کرده است.

این امر منجر به تغییر فرهنگ بسیاری از شرکت ها در سراسر کشور شده است. او گفت: «انطباق، که قبلاً چیزی شبیه به یک ویژگی پشتیبان بود که هیچ کس به آن توجه نمی کرد، بسیار زیاد شده است. «من همچنین فکر می کنم که پیام بسیار قوی در مورد فساد در رده های رهبری ارسال شده است و اینکه چگونه این واقعاً چیزی است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کرد.

جانشین او به عنوان مدیر گروه ضربت انرون، اندرو وایزمن، همچنان در تحقیقات رابرت مولر، مدیر سابق اف بی آی در مورد دخالت روسیه در انتخابات 2016، دادستان کل خواهد شد. امروز او استاد دانشگاه نیویورک و تحلیلگر حقوقی برای NBC است. اخبار.

بعد از وایسمن شان برکوویتز به عنوان کارگردان، که دادستان اصلی دادگاه مهارت و لای بود، قرار گرفت. اکنون رئیس جهانی دفتر دادخواهی تجاری پیچیده در لتهام و واتکینز شیکاگو است، او وکالت کارگران رده بالای یقه سفید، از جمله بازیگر زن فول هاوس، لوری لافلین، در رسوایی پذیرش عملیات Varsity Blues را بر عهده داشته است.

کاترین روملر، معاون مدیر گروه کاری، مشاور کاخ سفید در دولت اوباما خواهد شد. امروز او مشاور ارشد گلدمن ساکس است.

افشا: Comcast شرکت مادر NBC News و CNBC است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر