یا مثلا اگر در قسمت درج نظرات امکان درج لینک وجود دارد ، برای جلوگیری از بررسی آنها توسط خزنده گوگل ، حتما آنها را بصورت نوفالو تعریف کنید. در این بخش بک لینک نوفالو چیست و معنی no follow را فهمیدیم. اگرچه بسیاری از مدیران گوگل مثل مت کاتس ، به عدم تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو و رتبه بندی سایت اشاره داشته اند ، اما بدون شک خرید بک لینک از صفحات پربازدید در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک یا اینستاگرام در افزایش بازدید ، اتوریتی ، پیج رنک و فاکتور domain rating تاثیر زیادی دارد. بسیاری از سایت ها برای معرفی محصولات ، خدمات و برند خود از شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام استفاده می کنند و معمولا برای این کار هزینه بالایی را به اینفلوئنسرها یا صفحات با فالوور بالا پرداخت می کنند. اگرچه همه فروشگاه ها محصولات یکسانی را ارائه نمی دهند ، اما نوع کاربری سایت در خرید بک لینک اهمیت دارد. اگر گوگل فهمید ، آنها وب سایت شما را مجازات می کنند ، و شما در تلاش برای بدست آوردن هرگونه زمینه مهم در سئو هستید.

در واقع ، PBN یک لینک سیاه ، یک کلاه خاکی SEO است ، که می تواند قوانین لینک خانه گوگل را نقض کند ، و گوگل همواره در تلاش برای شناسایی و نمایش PBN است. در مرحله بعد، هر کدام از دامنهها را در ابزارها وارد کنید و اطلاعات مورد نظر را پیدا و جمع آوری کنید. در حقیقت شما از سایت های مرحله یکی مانده به آخر لینک می گیرید و سایت هایی که به وبسایت شما بک لینک می دهند ، خود از چندین وبسایت دیگر لینک گرفته اند و هرچه این زنجیره بلندتر باشد ، کیفیت و قدرت لینک دریافتی بیشتر است. اگر مایل هستید کمی کار اضافی را وارد کنید ، می توانید این مرحله را به یک مرحله افزایش دهید. خزنده های گوگل معمولا در طول یک روز ، تعداد محدودی صفحه از هر سایت را بررسی می کنند، پس اگر صفحات بی ارزش ، بی کیفیت یا غیرضروری دارید که ارزشی برای ایندکس شدن ندارد را از دسترس موتورهای جستجو خارج کنید تا بتوانند صفحات مفید و باکیفیت سایت شما را بادقت بررسی کنند. اگر شرکت شما در زمینه تور یا مهاجرت به کشورهای مختلفی فعالیت دارد و روی یک یا دو گزینه محدود متمرکز نیست ، بهترین اقدام برای دریافت بک لینک باکیفیت ، خرید رپورتاژ است تا لینک های تخصصی و قدرتمندتری را از بدنه محتوا دریافت کنید.

صنعت و حوزه فعالیت: باتوجه به اینکه در خرید بک لینک ، باید به ارتباط موضوعی دو سایت دقت داشته باشید ، صنعت و حوزه ای که یک وبسایت در آن فعالیت میکند ، نقش تعیین کننده در هزینه نهایی دارد. البته خرید بک لینک های pbn نیاز به تجربه و تخصص بسیار بالایی دارد، زیرا در صورت کوچکترین اشتباه این شبکه توسط گوگل شناسایی می شود و سایت شما را جریمه یا از نتایج حذف خواهد کرد. به طور حتم کسب بک لینک و استراتژی درست برای لینک سازی داخلی میتواند جایگاه شما در نتایج گوگل را بهبود دهد ولی قبل از شروع به کار باید تکنیک های مناسب و استانداردهای گوگل را به خوبی بشناسید زیرا اشتباه در این کار میتواند نتایج کاملا معکوس به همراه داشته و موجب جریمه سایت شما توسط گوگل شود. تمایل کاربران اینترتی در بدست آوردن اطلاعات و داده های روز ، نه تنها بازدید سایت را بالا می برد بلکه در بازنشر و اشتراک گذاری صفحه مربوطه در شبکه های اجتماعی و سایر وب سایت ها نقش دارد.

نوع دیگری از بک لینک ها به شبکه pbn معروف هستند و چون معمولا ساخت چنین شبکه ای زمانبر است ، بهتر است از سایر وبسایت ها خرید بک لینک pbn را انجام دهید. با افزایش رقابت میان آژانس های مسافرتی و گردشگری یا موسسات اقامت و مهاجرت در فضای مجازی و تلاش برای ارتقا رتبه در گوگل ، خرید بک لینک از سایت های مرتبط که در حوزه معرفی مراکز گردشگری ، تورهای مسافرتی ، معرفی شهر و کشورها فعالیت دارند یکی از عوامل برتری نسبت به سایر رقباست. از دیگر معیارهایی که در سایت MOZ سنجیده می شود Domain Authority (DA) و Page Authority (PA) هستند. شما می توانید با ابزارهای مختلفی مثل وبسایت moz پیج رنک هر سایتی که قصد خرید بک لینک از آن را دارید را چک کنید. مانند بسیاری از سوالات در حوزه بک لینک و سئو ، پاسخ ثابتی برای سوال هزینه بک لینک چقدر است وجود ندارد و تعیین قیمت خرید بک لینک ، تابع فاکتورهای مختلفی است.