رتبه بندی لیگ برتر فوتبال در حال افزایش است، اکنون به شبکه هایی برای پرداخت بیشتر نیاز دارد


مهاجم نیویورک سیتی والنتین کاستلانوس (11) در جریان فینال جام MLS بین پورتلند تیمبرز و نیویورک سیتی اف سی در 11 دسامبر 2021 در پراویدنس پارک در پورتلند، اورگان، مقابل دیگو چارا، هافبک پورتلند تیمبرز (21) توپ را به جلو پاس می دهد.

برایان مورفی نماد Sportswire | گتی ایماژ

در حالی که سایر لیگ های ورزشی آمریکا در حال مبارزه با یک بیماری همه گیر کووید هستند، لیگ برتر فوتبال فصل 2021 خود را با خبرهای خوب به پایان رساند زیرا تلاش می کند شبکه های تلویزیونی را متقاعد کند که باید سالانه 300 میلیون دلار برای میزبانی بازی های خود بپردازند.

ESPN این هفته گزارش داد که ABC’s MLS Cup 2021 به طور میانگین 1.14 میلیون بیننده داشت که به 1.6 میلیون بیننده رسید و پنجمین مخاطب پربیننده جام MLS را در شبکه متعلق به دیزنی از سال 2009 ارائه کرد. نیویورک سیتی اف سی در ضربات پنالتی (4-2) پورتلند تیمبرز را شکست داد و اولین قهرمانی خود را به دست آورد.

این بیش از میانگین 1.07 میلیون بیننده ای است که بازی 2020 را در سال گذشته در Fox Sports تماشا کردند و 38 درصد بیشتر از میانگین 825000 تماشاگر برای بازی در سال 2019 است.

گزارش بینندگان در زمان مناسب برای MLS می رسد، زیرا لیگ به دنبال افزایش قابل توجهی از شبکه ها است. منابع صنعتی تخمین می زنند که MLS به دنبال 300 میلیون دلار در فصل است – در مقایسه با حدود 90 میلیون دلاری که از ESPN، Fox Sports و Univision به دست می آورد.

اما بسته حقوقی MLS ممکن است به دلیل جنبه های کلیدی پیشنهادات آن بی ارزش شود.

لی برک از LHB Sports، یک مشاور رسانه ای ورزشی، گفت: «آنها خوب عمل خواهند کرد. “اما چیزهایی وجود دارد که برای آنها کار می کند و چیزهایی وجود دارد که ممکن است افزایش آنها را کاهش دهد.”

نیویورک سیتی FC قهرمانی در جام MLS 2021 را در فینال جام MLS بین پورتلند تیمبرز و نیویورک سیتی اف سی در 11 دسامبر 2021 در پراویدنس پارک در پورتلند، اورگان جشن می گیرد.

برایان مورفی نماد Sportswire | گتی ایماژ

MLS از کل ناوگان استفاده می کند

بیایید در جبهه تماشاگر بمانیم – زیرا این مهم ترین شاخص در معاملات حقوقی است. MLS لحظات هیجان انگیزی برای فصل 2021 خود داشت که لیگ می تواند از آنها برای برجسته کردن علاقه فزاینده هواداران استفاده کند.

Fox Sports بازی پلی آف شکرگزاری بین تیمبرز و کلرادو راپیدز را پخش کرد که به طور متوسط ​​1.8 میلیون بیننده را در پلتفرم های فاکس جذب کرد. این بازی به پربیننده ترین بازی MLS در وب و بالاترین مخاطب MLS از آوریل 2004 تبدیل شد.

در همان سال، فردی آدو، ستاره فوتبال، که در آن زمان 14 سال داشت، اولین بازی خود را در MLS با دی سی یونایتد در ورزشگاه RFK در مقابل سن خوزه ارتکویکز انجام داد. این مسابقات به طور متوسط ​​1.97 میلیون تماشاگر را جذب کرد.

برای فصل عادی 2021، MLS گفت که به طور متوسط ​​276000 بیننده برای 31 بازی فصل عادی در ESPN از جمله ABC دارد. این بیشتر از میانگین 233000 بیننده ای است که از 39 بازی MLS در سال 2020 در پلتفرم های ESPN استفاده کرده اند.

و در کانال های فاکس MLS گفت که بینندگان نسبت به فصل 2020 4 درصد افزایش یافته است.

برک با اشاره به لیگ‌های بین‌المللی گفت: «رده‌بندی‌ها برای لیگ‌های خطی خوب است، اما آنها هنوز در مقایسه با رتبه‌بندی لیگ MX یا لیگ برتر با مشکل مواجه هستند.

MLS گفت که به طور متوسط ​​284.00 بیننده در هر بازی در شبکه اسپانیایی زبان Univision دارد. اما تماشاگران فوتبال بیشتر از MLS به مصرف لیگ های بین المللی علاقه نشان داده اند.

NBCUniversal، شرکت مادر CNBC، گفت که به طور متوسط ​​414000 تماشاگر برای بسته فوتبال لیگ برتر انگلیس برای فصل 2020-21 داشته است. NBC Sports در این فصل EPL اعلام کرد که این بازی ها به طور متوسط ​​609000 بیننده در کانال های تلویزیونی خود داشته اند.

طبق گزارش ها، این شبکه با پرداخت 2.7 میلیارد دلار برای حفظ حقوق لیگ برتر ایالات متحده موافقت کرد. این رقم نسبت به 1 میلیارد دلار EPL دریافتی از شبکه در قرارداد قبلی بیشتر است.

برک گفت که شبکه ها برای حقوق درجه یک فوتبال هزینه پرداخت می کنند، زیرا طرفداران این ورزش معمولا “جوانتر و تکنولوژیک تر” هستند.

وی با اشاره به سرویس استریم ویاکام گفت: به همین دلیل است که می بینید که پارامونت + به شدت برای بسته های مختلف فوتبال بین المللی مناقصه می کند. “به همین دلیل است که شما ضربه بزرگی را دیدید که NBC برای حفظ لیگ برتر وارد کرد. و برای MLS خوب عمل خواهد کرد.”

دان گاربر، کمیسر MLS، گفت که از تمام محتوای MLS، از جمله بازی‌ها در بازارهای محلی و حقوق داده لیگ، برای بسته رسانه‌ای 2023 استفاده خواهد شد.

سال‌ها پیش ما به باشگاه‌هایمان رفتیم و گفتیم که تمام قراردادهای محلی شما باید تا پایان سال منقضی شود [2022] گاربر در 7 دسامبر به خبرنگاران گفت.

گاربر افزود: «همه معاملات پخش جریانی شما باید منقضی شوند. تمام معاملات داده‌های شما، تمام معاملات شرط‌بندی ورزشی شما، هر چیزی که نقطه تماسی با مصرف‌کننده دارد، در حال حاضر در بسته‌ای است که با آن می‌توانیم با شرکت‌های رسانه سنتی که به صورت دیجیتالی به شرکت‌های رسانه‌ای جدید تبدیل می‌شوند، تعامل داشته باشیم.

آیا MLS قدرت چانه زنی دارد؟

قرارداد جدید با MLS ممکن است با بسته حقوقی فعلی آن متفاوت باشد، که جان اسکیپر، رئیس سابق ESPN زمانی آن را “معامله آتی” و “خرید گوشت خوک” نامید.

در قرارداد فعلی، ESPN حق اکثر بازی‌های MLS را دارد و مسابقات ستاره‌ای و رویدادهای جام MLS را با فاکس به صورت چرخشی انجام می‌دهد. این شرکت ها همچنین فهرستی از بازی های ملی مردان در ایالات متحده را به اشتراک می گذارند.

حقوق رسانه ای تیم ملی با ساکر یونایتد مارکتینگ، واحد بازاریابی MLS موافقت شد. اما فدراسیون فوتبال آمریکا که این حقوق را مدیریت می کند، در ماه می گذشته همکاری خود را با SUM خاتمه داد. این بدان معناست که MLS نمی تواند این حقوق را به بسته جدید خود اضافه کند.

مشخص نیست که این موضوع چگونه بر موقعیت MLS در میز مذاکره تأثیر می گذارد. کارشناسان رسانه معتقدند که MLS می تواند نزدیک به 200 میلیون دلار حقوق جمع آوری کند زیرا حقوق ملی ایالات متحده را از دست می دهد.

برکه گفت: “آنها باید مجموعه عواملی را که ارزش فوتبال را افزایش می دهد با این واقعیت که دیگر حضور SUM در تیم های مردان و زنان وجود ندارد، متعادل کنند.”

برکه با اشاره به قرارداد ۱۰۰ میلیارد دلاری فوتبال حرفه ای در مارس گذشته، افزود: «و NFL پول زیادی از جدول برای همه گرفت.

دان گاربر، کمیسیونر MLS، سمت چپ، و مالک شارلوت MLS دیوید تپر اعلام کردند که لیگ برتر فوتبال در سال 2021 در رویدادی در شارلوت، کارولینای شمالی، در روز سه شنبه، 17 دسامبر 2019، به شارلوت خواهد آمد.

نل ردموند AP

MLS محتوای بیشتری اضافه می کند

MLS با فرمت جدید خود در جام اتحادیه می تواند ضایعات تیم ملی را جبران کند.

مسابقات قهرمانی جدید یک ماهه در سال 2023 آغاز می شود و شامل تمام تیم های MLS می شود که در برابر باشگاه های لیگ مکزیک لیگ MX بازی می کنند. MLS می تواند از محبوبیت Liga MX در ایالات متحده بهره مند شود، زیرا Liga MX می تواند بیش از 3 میلیون بیننده را به بازی های Univision جذب کند.

MLS بازارهای تلویزیونی را در شارلوت در سال 2022، سنت لوئیس در سال 2023 اضافه خواهد کرد و منتظر سیامین امتیاز MLS خود در بازار لاس وگاس است. او همچنین از حقوق خود استفاده خواهد کرد تا تیم های دیگری را در عملیات لیگ کوچک MLS Next Pro خود قرار دهد.

جزء لیگ کوچک می تواند به سرویس های پخش کمک کند تا فرصت های داستان سرایی ایجاد کنند که می تواند بینندگان را درگیر کند. این مفهوم به فرمول یک که متعلق به لیبرتی مدیا است، به عنوان مثال با یک سریال نتفلیکس به گسترش مخاطبان خود کمک کرده است.

در مصاحبه ای با CNBC در روز پنجشنبه، ست بیکن، معاون ارشد رسانه برای MLS، گفت که پیشنهاد MLS یک “بسته چشم انداز رسانه ای قرن بیست و یکم” است.

بیکن گفت که MLS “بحث های متعدد و سازنده ای با هر توزیع کننده حقوق داشته است”، اگرچه او از نام بردن از شبکه های خاص خودداری کرد. او همچنین با اظهارات گاربر موافقت کرد که توافق جدیدی تا پایان سه ماهه اول سال 2022 حاصل خواهد شد.

بیکن گفت: “ما از فصل معمولی خود و تماشاگران پلی آف حرکت زیادی داریم.” و ما بادهای جام جهانی 2026 را داریم که در ایالات متحده، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد.

وقتی از بیکن در مورد سطح اطمینان در جذب یک قرارداد رسانه ای مطلوب که به ثبات MLS کمک می کند، سؤال شد، گفت که لیگ “بسیار مشتاق است که ما در نهایت به کجا خواهیم رسید.”


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر