موتور AC مناسب سشوارهای آرایشگاه است که دارای توان 2.000 واتی هستند و در مسافرت اصلا معقول نیست که از چنین سشواری استفاده کنیم. مدلهای با توان کمتر ارزان تر هستند و در اغلب موارد به علت عدم کارایی مناسب دوباره اقدام به خرید سشواری با توان بالاتر خواهید کرد. در اکثر سشوار های خانگی نوع موتور DC بکار رفته است، قدرت موتور و عنصر مشترک است، در این نوع سشوار تنها یک نوع دکمه وجود دارد که می توان آن را در سه حالت خاموش ، گرمای متوسط و باد سبک ، دمای بالا و باد شدید تنظیم کرد. قدرت سشوار به ما میگوید که چقدر قوی و پرسرعت خواهد بود. این مدل ها دارای سه نوع باد سرد، ملایم و گرم هستند که قدرت پرتاب باد آن ها به صورت کم، زیاد و خاموش قابل تنظیم اند. از این موتور (AC) در انواع حرفه ای سشوار ها کاربرد دارد و مناسب ترین برای براشینگ مو(حالت دهی به مو با حرارت) است همچنین موتور های AC هرچند وقت یکبار روغن کاری و سرویس لازم دارند در حالی که DC چنین نیست.

قیمت سشوار مسافرتی
بعضی از مدلهای به روز سشوار قابلیت تولید یون دارند. در واقع سشوارهای دارای این فناوری، یک تولید کننده یون دارند که با تولید یون های منفی به حفظ چربی لازم مو کمک می کند و از خشک شدن بیش از حد مو و وز شدن آن جلوگیری می سشوار مسافرتی کند. از فناوری تولید یون در سشوار ها، اتو مو و سایر ابزار مرتبط با حالت دهی و خشک کردن مو استفاده می شود. امکانات جانبی: سشوارها سری های مختلف بسته به تنوع موها و کاربردها دارند مثلا سری دیفیوزر برای موهای فر و مجعد، سری متمرکز جهت تمرکز حرارت و باد در یک قسمت از مو ، سری شانه برای موهای فر و ضخیم ، سری برس همانند ماساژور سر است و تجربه لذت بخشی برایتان می سازد. همچنین سشوارهای چرخشی سریهای متفاوتی دارند. این فناوری علاوه بر انواع سشوار های حرفه ای در سشوارهای خانگی نیز یافت می شود و اگر این نوع سشوار ها را انتخاب کنید به خشک شدن سریع تر و سلامت مو کمک کرده اید. شاید قیمت این مارک ها کمی بالا به نظر برسد اما مطمئن باشد هزینه ای را در قبال بهترین کیفیت و طول عمر وسیله پرداخت کرده اید.

در DC ها ولتاژ دهی موتور و المنت یکی است و تنها با یک سوئیچ یا کلید می توان سه حالت خاموش ، باد ملایم و دمای متوسط و باد زیاد و دمای بالا تنظیم کرد. مدل سشوار های چرخشی این روز ها بسیار محبوب شده اند و این مدل برای استفاده خانگی و نیمه حرفه ای نیز کاربرد دارد و دارای موتور AC نیز می باشد. در ادامه به شما لیستی از بهترین مدل های سشوار های تولید شده توسط برند پرومکس معرفی می کنیم تا با خیال راحت تری خرید خود را انجام بدهید ، همانطور که گفته شد این برند بر اساس نظر بسیاری از خریدان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و دارای ارزش خرید بسیار بالایی است. احتمالا مفهوم یون را از کتاب های دوران دبیرستان به یاد دارید. یکی از مهمترین کارهایی که قبل از خرید یک محصول و کالا باید انجام داد، بررسی نظرات افرادی است که تجربهٔ خرید و استفاده از آنها محصول را داشتهاند. خرید یک سشوار مخصوص مسافرت لازم و ضروری نیست اما داشتن این محصول باعث میشود در سفر، راحت تر باشید. امروزه شرکت های جدیدی سعی در تولید لوازم آرایشی نموده اند که موزر یکی از این کمپانی ها در تولید بهترین اجناس با عالی ترین کیفیت می باشد.

بهترین مارک سشوار مسافرتی چیست؟ همیشه سعی کنید بودجهی مناسبی را در نظر بگیرید و بهترین مدل کالا را با توجه به آن خریداری کنید، تا دیرتر به تعمیر سشوار نیاز پیدا کنید. سعی کنید سشواری انتخاب کنید که کم حجم و دسته قابل خم شدن داشته باشد تا در هنگام بستن چمدان سفر دچار مشکل نشوید. مدل های حرفه ای به سرعت و براحتی به موهای شما حالت داده و با ویژگی ها و لوازم جانبی مناسب مانند یک آرایشگر حرفه ای می توانید موهای خود را سشوار کشیده و آراسته کنید. مشکلی که در اکثر سشوارها وجود دارد، سیم کوتاهشان است که باعث می شود نتوان به خوبی و راحتی با آن ها کار کرد اما سیم ۱/۹ متری این محصول و یک حلقه متصل به انتهای آن جهت آویز کردن، برای شما راحتی بیشتری را هنگام استفاده، فراهم آورده است. مانند نوع قطعات به کار رفته ، نوع کارایی و … اگر به دنبال بهترین سشوار حرفه ای خانگی و یا سالنی هستید، باید مطمئن شوید که موتور آن AC است؛ چراکه این نوع موتور برای مصارف حرفهای و آرایشگاهی مناسب بوده و دکمه تنظیم سرعت و حرارت از یکدیگر مجزاست. ولی اگر موهایتان خیلی پرپشت و یا بلندی هستند داشتن یکی سشوار تیتانیومی سبب میشود که در وقت کمتری را صرف خشک کردن موهایتان کنید و موهایتان سریعتر خشک شوند.