راهنمای خرید هارد سرور

زمانی که شما هارد های اچ پی را خریداری می کنید، خواهید دید که روی خود هارد اچ پی دارای کدی وجود دارد. شایان ذکر است که اگر در سرورهای برند اچ پی از هاردهای همین برند استفاده کنید، عملکرد بهتری را در سرور خواهید داشت. سومین نکته این است که حتی اگر ما از مثال اتصال سرور 1U به حافظه خارجی استفاده کردهایم، اکثر سرورهای متداول به راحتی میتوانند به حافظه خارجی دسترسی پیدا کنند. درایوهای اچ پی، دارای HPE Smart Carrier هستند که آیکونهای راحتی دارد و با یک نگاه، میتواند فعالیت درایو را گزارش دهد و با داشتن Do not Remove، از Data Loss (از دست رفتن داده) جلوگیری میکند. پس در نتیجه اگر سرعت و حجم بالا هر دو برای شما حائز اهمیت است، می توانید از یک هارد SSD با حجم پایین و یک هارد HDD با حجم بالاتر به صورت همزمان و ترکیبی استفاده نمایید.

در کنار مزایای گفتهشده برای هاردهای SSD، باید بدانید که این هاردها معایبی هم دارند که از آن جمله به قیمت بالاتر آن نسبت به HDD میتوان اشاره کرد. میتوان هارد SFF/LFF را با استفاده از کیج های 2.5 اینچ جایگذاری کرد. البته برای این کار از بوت سرویس های SPP هم میتوان استفاده کرد. SSD و HDD هر دو کار مشابهی انجام میدهند؛ سیستم شما را بوت میکنند و برنامهها و فایلهای شخصی شما را ذخیره میکنند. این دسترسی معمولا برای انتقال فایلهای بزرگ مثل ۱۲۸ کیلوبایت وجود دارد. هنگام خرید هارد برای استفاده در سرور، نحوه اتصال آنها ، ظرفیت ذخیره سازی و نرخ انتقال و سایر موارد و ویژگی های دیگر، در انتخاب درست آن موثر هستند.برای خرید و دریافت قیمت هاردسرور با کارشناسان فروش نیک اندیشان تماس بگیرید. قابلیت کارکرد بهصورت شبانهروزی، سرعت بسیار مطلوب در انتقال دادهها و همچنین مقاومت خوب ازجمله ویژگیهای این هارد دیسک ها می باشند. برای بوت کردن رید و لاجیکال درایو ساخته شده کافیست در صفحه اول پیکربندی که در شماره ۴ این آموزش میبینید گزینه Select Boot Drive را انتخاب کنید. در این قسمت روش اول یعنی استفاده از Option ROM را قدم به قدم آموزش میدهیم.

در این قسمت روش دوم یعنی استفاده از ACU/ADU را قدم به قدم آموزش میدهیم. در روش دوم RAID بندی سرورهای hp g7 و hp g6 و hp g5، از سی دیهای HP Smart Start استفاده میشود. اصلی ترین قطعه پردازشی و ذخیره سازی دیتا در سرورهای اچ پی ، بعد از پردازنده و رم سرور، هارد سرور HP می باشد. به دلیل کیفیت بالای هارد سرور های اچ پی میتوانید بدون نگرانی از بین رفتن اطلاعات، از فضای ذخیره سازی 900گیگی خود با خیال آسوده استفاده کنید. SSD Endurance در آن بین ۱ DWPD و ۱۰ DWPD است. دیسک سرور اینترال بهتر است یا اکسترنال؟ برای ماین چیا تنها به یک سرور تجهیز شده نیاز است. نشانه های LED وضعیت سیستم و یک حلقه فعالیت چرخشی که منعکس کننده روند نوشتن داده ها (Write Date) است، به کاربران از وضعیت سیستم فعلی اطلاع می دهد. حالا دیگر LED هاردها که سبز رنگ بودند خاموش میشوند.

۱۱. حالا که آرایه جدید ساخته شد، روی آیکون Create Logical Drive کلیک کنید. آیکون های توصیف کننده روی دستگاه هوشمندHP وضعیت خارج شدن کار از درایو را حدس زده و دکمه ” حذف نکنید ” مانع از دست رفتن داده ها توسط خطاهای انسانی می شود. ۹. اگر در قسمت Systems And Devices روی آیکون Smart Array کلیک کنید، در زیر آن تعداد Unassigned Drivesها را مشاهده میکنید، روی آن کلیک کرده و در سمت راست صفحه روی آیکون Create Array کلیک کنید. حتما میدانید که اگر RAID را پاک کنید، تمام اطلاعات آن هم پاک میشود پس بهتر از قبل از اعمال هر گونه تغییر روی رید از آن بکاپ تهیه کنید. طبقه بندی هارد ها هم نکته مهمی است که باید به آن توجه کرد. یکی از تکنولوژی های پرطرفدار برای افزایش کارایی هاردها، افزایش سرعت خواندن و نوشتن، تکنولوژی RAID است و اهمیت آن در حفاظت از دادهها در سرور و قابلیت بازیابی اطلاعات قابل توجه است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هارد سرور دست دوم.

ایندکسر