داکت اسپلیت بیومن

بررسی جامع داکت اسپلیت بیومن

استفاده از گاز مبرد R410A از نقاط عطف داکت بیومن محسوب می گردد. سازگاری کامل با محیط زیست و بی خطر بودن، سبب استفاده وسیع از این نوع گاز مبرد در سیستم های تهویه مطبوع پیشرفته و به روز شده است. امکان متصل نمودن هوای برگشت و برخورداری از ورودی هوای تازه را می توان از ویژگی های شاخص داکت اسپلیت های baumen قلمداد نمود. در پرتو استفاده از این دستگاه، قابلیت مکش هوا از قسمت های پشت و زیر یونیت داخلی به راحتی میسر می شود.

شایان ذکر است که فشار استاتیکی بسیار بالای این برند داکت اسپلیت (0-160 pa)، قابلیت کانال کشی با طول های گوناگون را به خوبی فراهم می آورد. بدنه تجهیزات سرمایشی برند بیومن از ورق های گالوانیزه باکیفیت ساخته شده است. براین اساس، در برابر زنگ زدگی و خوردگی از مقاومت بالایی بهره می برند. قیمت مقرون به صرفه، کارایی بالا، طراحی هوشمندانه، توان خنک کنندگی مطلوب و توزیع هوای یکپارچه، از مؤلفه های مهم برای خرید داکت اسپلیت بیومن به شمار می رود.

ناگفته نماند که قیمت داکت اسپلیت بیومن تحت تاثیر عواملی مانند نوع و مدل، سطح کیفی قطعات، نوع گاز مبرد، نوع و برند کمپرسور، ظرفیت سرمایشی و گرمایشی و حجم هوادهی دستگاه قرار دارد.

مشخصات فنی داکت اسپلیت بویمن

·         دارای کمپرسور روتاری

·         مناسب مناطق معتدل و مرطوب

·         قابلیت عملکرد سرمایش و گرمایش

·         گاز مبرد R۴۱۰a سازگار با محیط زیست

·         قابلیت کارکرد با فشار استاتیکی Pa ۰-۱۶۰

·         با بهره مندی از تکنولوژی اینورتر بسیار کم مصرف

·         دارای ابعاد و وزن کم که بدون اشغال فضا نصب می گردد

·         این دستگاه هزینه ی نصب و نگهداری مقرون به صرفه ای دارد

·         سنسورهای پنل بیرونی  – سنسورهای پنل داخلی – اشکال در موتور و فن داخل و بیرونی – سوئیچ کنترل دمای کمپرسور – سنسور ولتاژ – عدم کارکرد صحیح اینورتر – رفتار غیرعادی سیستم – قطع اتصال یونیت داخل و خارجی – رفتار غیر عادی سیستم – افت ولتاژ مدار تغذیه و ….

 

راهنمای خرید داکت اسپلیت بیومن

ظرفیت و ابعاد پنل داخلی و بیرونی دستگاه: بدون تردید، از مهم ترین مؤلفه ها در هنگام خرید داکت اسپلیت بیومن ، توجه به ظرفیت سرمایشی و گرمایشی دستگاه می باشد. به منظور بهره مندی از هوای مطبوع، مطلوب و سالم، تناسب داشتن ظرفیت دستگاه با متراژ و مساحت محیط، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

همچنین، رعایت تناسب و توازن ابعاد فضا با ظرفیت داکت اسپلیت، سرمایش و گرمایش سریع محیط، به انضمام صرفه جویی در مصرف انرژی و برق را به دنبال دارد. در انتخاب ظرفیت بهینه سیستم های تهویه مطبوع توجه به پارامترهایی مانند نوع کاربری ساختمان، شرایط آب و هوایی، رنج دمایی کارکرد دستگاه، میزان رفت و آمد و تعداد پنجره ها بسیار تاثیرگذار و مؤثر است.

ضریب عملکرد و میزان مصرف: از دیگر پارامترهای مهم و حائز اهمیت در هنگام خرید داکت اسپلیت بیومن توجه به ضریب COP و EER دستگاه می باشد. این شاخصه ها غالبا در کاتالوگ و دفترچه راهنمای محصول با اعداد خاصی درج شده است. ضریب عملکرد بالای دستگاه نمایانگر مصرف بهینه انرژی و راندمان و بازدهی مطلوب سیستم می باشد. میزان مصرف انرژی و برق داکت اسپلیت با هزینه های مصرفی و اقتصادی کاربران، ارتباط مستقیم دارد. براین اساس مصرف بهینه برق و انرژی، کاهش هزینه های جانبی را به دنبال دارد

سایر موارد: نوع گاز خنک کننده، مدل و برند کمپرسور، میزان هوادهی، سطح صدا و توان برودتی و حرارتی را می توان از دیگر نکات حائز اهمیت در حین خرید داکت اسپلیت بیومن به حساب آورد.

 

مزیت های سیستم داکت اسپلیت بویمن

·         حذف لوله کشی اضافه در ساختمان

·         استقلال واحدها ازلحاظ مصرف انرژی

·         ایجاد هوایی تازه به دلیل استفاده از فیلتر تصفیه هوا 

·         امکان نصب کویل گرمایشی جهت گرمایش دستگاه .

·         کانال هایی با ظرافت بیشتر به نسبت کانال کولر آبی دارد.

·         داکت اسپلیت‌ها قابلیت تأمین اکسیژن کافی برای واحدهای آپارتمانی را دارند.

ایندکسر