دانشکده علوم پایه رشت

دانشگاه گیلان (UG) یکی از دانشگاه های برتر ایران است که به دلیل روشهای تدریس در پژوهش ، مکان سبز بی نظیر و هدف عالی خود که هدف آن گسترش چشم انداز دانشجویان است شناخته شده است.

UG در ابتدا در سال 1974 در رشت به عنوان دانشکده تحصیلات تکمیلی تاسیس شد. این دانشگاه پس از کسب مجوز از شورای عالی آموزش در سال 1976 به هفدهمین دانشگاه در ایران تبدیل شد. UG با توافق نامه همکاری مشترک بین ایران و آلمان ، فعالیت های دانشگاهی خود را با پذیرش 400 دانشجو در 9 رشته تحصیلی آغاز کرد.

امروز با 10 دانشکده و 4 پژوهشکده ، دانشگاه گیلان بزرگترین دانشگاه در شمال ایران است. در حال حاضر بیش از 17000 دانشجو در UG ثبت نام می کنند که 40 درصد آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند. UG بیش از 110 B.A./B.Sc را ارائه می دهد. برنامه ها ، 160 M.A./M.Sc. برنامه ها ،دانشکده علوم پایه رشت و 140 برنامه دکترا. این برنامه ها با هدف ترکیب رویکرد سنتی دانشگاهی با دانش ، روش و فناوری جدید انجام می شود. رسالت اساسی دانشگاه پیشرفت و نشر دانش و درک آن است. علاوه بر این ، دانشگاه گیلان در عین حال که محیطی را فراهم می کند که دانشجویان و اساتید این فعالیت ها را انجام دهند ، می تواند دامنه و کیفیت فعالیت های پژوهشی و آموزشی را ارتقا بخشد. UG متعهد به تقویت شهرت خود به عنوان مرکز تعالی است.

تنها 30 کیلومتر با دریای خزر فاصله دارد ، دانشگاه گیلان در رشت ، مرکز استان استان گیلان واقع شده است. گیلان به دلیل باران و جنگل ها ، مزارع ابریشم و برنج و همچنین رودخانه های خروشان مشهور است: محیطی که دشت ها ، کوه ها و دریا با هم جمع می شوند و زیبایی های باشکوهی را به وجود می آورند. این منطقه پر از زندگی و نشاط با چشم انداز دلربا است که در عین حال منبع پویایی و همچنین الهام بخش از آرامش ، تحریک فکر و خلاقیت است.