تور کیش ، مشاهده لیست قیمت و جزئیات کامل

این شهر تاریخی در شمال جزیرۀ کیش واقع شده است. این شهر زیر زمینی در عمق ۱۶ متری واقع شده است و سقفی ۸ متری اینجا دارد. امروزه این شهر زیر زمینی یک مجموعۀ گردشگری بی نظیر است که در فاز اول آن غرفههای صنایع دستی ایران و جهان دایر است و همچنین رستورانهای سنتی و مدرن، موزه، آمفی تئاتر، سالن کنفرانس و گالریهای هنری در آن برپاست. آب شیرین موجود در این قنات آب حاصل از بارندگیهای فصلی در جزیره کیش بوده که به دلیل وجود مرجانها در قنات، آب از یک فیلتر طبیعی عبور میکرده و به همین دلیل تبدیل به آب شیرین میشده است. پارک ساحلی درختان نارگیل را برای لذت از آرامش جزیره و خلوت با طبیعت انتخاب کنید، لحظاتی در حاشیه دریای خوشرنگ خلیج فارس بنشینید و به افق چشم بدوزید. همین کشتی در سال ۱۳۴۵ در حالی که پُر بود از ذخایر نفتی به خلیج فارس رسید.

اجاره ماشین در کیش حالا سالهای سال است که این کشتی در خلیج فارس و در ساحل جزیره کیش ساکن و ثابت باقی مانده است و به محلی دیدنی برای گردشگران تبدیل شده است. متأسفانه این کشتی بیست و سه ساله در خلیج فارس در عوض استقبالی گرم با هوای مه آلود و خاموشی فانوسهای دریایی مواجه شد. برای سفر به کیش مناسب ترین زمان از اوایل دی ماه شروع می شود، و تا اواخر فروردین و شاید تا اواخر اردیبهشت ماه است.هر چند حتی ممکن است در فروردین ماه نیز گرما در ساعاتی از روز مسافران را اذیت کند.برای اینکه در زمستان بتوانید هوای بهاری را تجربه کنید حتما به کیش بروید.جزیره کیش رطوبت بالایی دارد اما در این ماهها تا حدودی از رطوبت آن کاسته می شود.دما در این جزیره در این ماه ها حدودا بین 19 درجه سانتیگراد تا 22 درجه سانتیگراد است.دما در تابستان آنقدر بالا است که عملا در این فصل نمی شود از دریا و ساحلش لذت برد و رطوبت هوا بعضی اوقات تا 100 درصد هم می رسد.

در طول مسیر این قنات قدیمی تعداد بالایی چاههای آب وجود دارد که این چاهها نشاندهنده آن هستند که در گذشته آب به صورت ساکن و به سمت مظهر قنات در حرکت بوده است. گفتنی است از آب موجود در این قنات دو هزار ساله به عنوان آب آشامیدنی برای ساکنین و همچنین برای آبیاری فضاهای سبز استفاده میشده است. همچنین کشتیهای موجود در جزیره کیش از این آب برای مصرف و فروش یا مبادله با اجناس دیگر با ساکنین کشورهای حاشیه خلیج فارس استفاده میکردند. تمام این عوامل دست به دست هم دادند و سبب شدند کشتی یونانی بزرگ در خلیج فارس به گِل بنشیند. به علاوه منظرۀ طلوع آفتاب تلألؤ آبی نیلگون خلیج فارس و درخشش ساحل نقرهای منظرهای چشم نواز ایجاد کرده است و به حتم حضور در این ساحل خاطرهای بینظیر رقم خواهد زد. سالن بولینگ مریم کیش، سینما ۴ بعدی و کلوپ تفریحات دریایی ازجمله تفریحاتی است که برای این اسکله در نظر گرفتهشده است و میتواند ساعات خوش و خاطرهانگیزی را در سفر شما رقم بزند. یکی از جاذبه های گردشگری و برتر جزیره کیش، باغ پرندگان است. در کیش فقط اجازه دارید با نور پایین حرکت کنید زیرا شبهای جزیره تاریک نیست. البته به این شرط که قدم در راه بگذارید و به کیش سفر کنید.

قدم به قدم خاک این جزیره برای کیش گردان جاذبه است. در جزیره کیش قوانین سختگیرانهای وجود دارد که هم کیشوندان و هم گردشگران موظف به اجرای آن هستند. از میان ویژگیهایی که بیشتر نظر گردشگران را جلب کرده است ، میتوان به ترتیب به این موارد اشاره کرد : زیباییهای طبیعی 9/60 درصد ، نظافت و پاکیزگی اماکن 9/47 درصد ، بازارهای خرید 8/45 درصد ، رعایت قوانین و مقررات 7/43 درصد ، نظم و انضباط 3/35 درصد و سایر موارد 8/5درصد ( جدول 4 -2 -16 – ) . از دیگر نکات قابل توجه میتوان به قرعه کشی همراه با جوایز نفیس و انواع برنامه های طنز که به صورت شبانه برگزار میشود اشاره کرد. جزیره پر شگفتی کیش از مقاصد مهیج و پر طرفدار سفر محسوب میشود. به موسساتی که این خدمت را ارئه میدهند، شرکت کرایه ماشین گفته میشود. این روند در میان گردشگران زن با شدت بیشتری نسبت به مردان به چشم می خورد به طوریکه 3/52 زنان گردشگر زیر 30سال و 2/73 آنها زیر 30 سال و2/73 آنها زیر 40 سال سن داشته اند در حالیکه این نسبتها در میان مردان به ترتیب 2/45 و 2/69 درصد بوده است . کاریز کیش، که امروزه به عنوان یکی از جالبترین جاهای دیدنی کیش مورد توجه گردشگران قرار میگیرد در گذشتههای دور قنات بوده است.

ایندکسر