ترمیم دندان با مواد همرنگ: مزایا و هزینه

در تقسیم بندی دیگر می توان ترمیم ها را بر اساس اندازه و موقعیت دسته بندی کرد. دندانهای عصبکشی شده (درمان ریشه) را میتوان مانند دندانهای معمولی جابهجا کرد. اما میتوان از آنها برای حرکتدادن دندانهای مجاور کمک گرفت. اگر اجسام دارای تقارن باشند به زیبایی آنها کمک زیادی می ترمیم دندان جلو کودک کند. زمانی که یکی از دندان ها به هر دلیلی بی افتد جای خالی آن معمولا مشکل بزرگی در زیبایی دندان های شما خواهد بود. یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن این تناسب و زیبایی را ایجاد کرد ترمیم دندان می باشد.

2-اگر دندان شکسته لبه های تیز ایجاد کرد چه اقدامی مناسب است؟ 3-آیا دندان شکسته یا ترک خورده خود به خود ترمیم می شود؟ در ادامه مقاله به توضیح انواع روش های ترمیم دندان پرداخته می شود. یکی از اصلی ترین روش های جایگزینی دندان، ایمپلنت دندان می باشد که به عنوان راهکاری مطمئن برای رفع مشکلات دندانی می باشد.

این مواد موجب می شوند تا ترمیم به ایده آل ترین شکل و شبیه سایر دندان ها انجام شود. متداول ترین علت نیاز به ترمیم دندان از دست رفتن بخشی از ساختار دندان در اثر شکستگی و پوسیدگی می باشد. بنابراین بخشی از ساختار دندان از دست می رود که باید با مواد مخصوصی جبران شده و پر شود که به این کار پر کردن دندان گفته می شود. این بدان معناست که شاید لازم باشد که پس از گذشت چند سال از استفاده از دندان مصنوعی دوباره به دندانپزشک مراجعه کنید تا مجدداً وضعیت آنها اصلاح شود و سازگاری بهتری با لثة شما داشته باشد.

به طور کلی سه نوع ماده اصلی برای پر کردن دندان وجود دارد که در بخش زیر به آنها اشاره میکنیم. دندانی که با آمالگام پر شود معمولا بین ١۰ – ١۵ سال دوام دارد. در صورتی که با لایه دندان اصلی جفت نشوند باعث میشود که مقادیر غذا بین ان و لثه قرار بگیرد که باعث عفونت شود. ممکن است پوسیدگی بین دندان ها اتفاق بیفتد . به طور کلی ترمیم های غیر مستقیم نسبت به روکش دندان محافظه کارانه هستند و با انجام آن ها میزان بیشتری از بافت سالم دندان را می توان حفظ کرد. دندان پزشک از یک ماده کف بندی برای محافظت از پالپ دندان (جایی که عصب ها قرار دارند) روی دندان قرار می دهد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از ترمیم دندان سطحی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر