دلیل اینکه این استراتژی لینک دهی، از نظر گوگل ناخواسته تلقی میشود این است که شخصی که PBN را اجرا میکند باید با اختیارات موجود دامنههای منقضی شده را خریداری کند. فقط به این دلیل که آنها قدرتمندترین لینکهایی هستند که می توانید بدست آورید ، بنابراین بهترین متن لنگرهای خود را برای بهترین لینکها ذخیره کنید. از آنجایی که میدانید رتبه بندی گوگل وابسته به لینکهای باکیفیت است، آیا فکر نمیکنید هر چه سریعتر میبایست چنین لینکهایی ایجاد کنید؟ در حالی که تکنیکهای کلاه سفید ارگانیکتر و “صادقانهتر” هستند، SEO کلاه سیاه شامل اسپم استفاده از سیستم برای دستیابی به رتبه های بالاتر است. استفاده از PBN برای بک لینکها اغلب منجر به ضعیفترین رتبه بندی کلمات کلیدی میشود و حتی میتواند منجر به مجازات گوگل شود. بک لینک های انبوهی که از سایت های خبری با دامین اتوریتی بالا و رتبه الکسا خوب، خریداری می شود، می توانند تاثیر مثبت و قابل توجهی را در رتبه صفحات داشته باشند. اما قبل از گفتن نحوه بهبود دامین آتوریتی دانستن چند نکته الزامی است. در این ویدیو یاد میگیرید چطور به راحتی یک لینک دائمی با آتوریتی دامنه ۱۰۰ در سایت ماکرسافت بسازید. از دست رفتن لینکسازیهای داخلی سایت، حذف محتواهای ایندکس شده و البته عدم وجود صفحاتی که لینکهای خارجی را دریافت کرده بودند موجب کاهش اعتبار و ارزش این دامنه میشود.

مالک PBN باید دامنههایی با اعتبار دامنه بالا خریداری کند و آنها باید مطمئن شوند که دارای نمایه لینک ارگانیک یا نمره اعتماد هستند. اگر با مشتریانی با سطح بالا کار می کنید ، حتی می توانید تا آنجا پیش بروید که باعث ایجاد خوشه های جداگانه برای هر مشتری خاص شوید. لازم به ذکر است که در الگوریتم جدید گوگل لینک دادن از سایت هایی که موضوع مرتبطی با هم ندارند باعث کاهش امتیاز در گوگل می شود. و سایت اصلی شما یک سایت وابسته به کاهش وزن است. بک لینک های PBN ، لینک هایی هستند که به صورت لایه ای ایجاد می شوند و در چندین لایه به صورت غیر مستقیم امتداد می یابند تا اینکه در راس آن، به سایت اصلی که همان سایت شماست می رسند. بک لینک نقش مهمی در الگوریتم های موتور جستجو ، سئو و استراتژی کلی شما برای رشد وب سایت ایفا می کند. PBN در تعریف ساده شبکهای از وب سایتها است که برای افزایش رتبه یک یا چند وب سایت از آنها برای ایجاد لینک استفاده میکند.

قبلاً اینگونه بود که می توانستید چند ده وب سایت پر از هرزنامه کامل راه اندازی کنید، لینکها را به “سایت پول” خود در آن محتوا بریزید و سپس در حالی که بر SERP تسلط دارید، آسوده خاطر باشید. تعداد لینک های مستقیم ساخته شده در متد فعلی لینک سازی PBN محدود بوده و صرفا در لایه اصلی از لینک هایی استفاده می گردد که هیچ گونه خطری برای سایت شما ندارند و جزو لینک های معتبر محسوب می گردند و از این جهت حداکثر امنیت برای سایت شما به ارمغان خواهد آمد و سپس در لایه های بعدی جهت قدرت بخشیدن به برخی از لینک های لایه اصلی چند لینک ساخته خواهند شد. در گذشته موسسات به اصطلاح SEO وجود داشتند که در ساخت PBN تخصص داشتند و آن را به عنوان یک استراتژی لینک سازی معتبر میفروختند. بله، خرید لینک از سایت های معتبر با رعایت اصول لینک سازی خارجی و توجه به حساسیت های جدی گوگل در سال ۲۰۱۹، می تواند اثر مثبتی را روی سئو سایت بگذارد اما شخصا این کار را به دلیل ریسک بالا و هزینه های بالا در بلند مدت، توصیه نمی کنم و رپورتاژ آگهی را ترجیح می دهم. توجه می کنید که چگونه تک تک متن های لنگر بسیار مشابه است و کلمه کلیدی کامل را شامل می شود؟

BEGIN WordPress ، کل کد بالا را پیست کنید. چراکه در این حالت رقیبان دیگر نمی توانند در سایت هایی که لینک تان را قرار داده اید لینک شان را قرار دهند و شما خواهید توانست به صورت انحصاری سایت های خوبی را برای نمایش لینکتان ترتیب دهید. معماری این نوع لینک سازی در تصویر زیر به خوبی نمایش داده شده است. چیزی که گوگل به دنبال آن است را بشناسید! این بدان معنی است که رقبای شما هیچ تصوری از نحوه رتبه بندی شما نخواهند داشت و هرگز سایت های PBN شما را نمی بینند. همچنین به شما امکان می دهد تا میزبان سایت های PBN از خوشه های مختلف با یک حساب میزبانی یکسان باشید ، زیرا آنها هرگز به همان وب سایت ها لینک نخواهند داشت. PBN جهت تاثیرگذاری و بهبود رتبه سایت و در صورت امکان برای ایجاد درآمد اضافی از طریق طریق تبلیغات ساخته و تنظیم میشود.