بهترین نرم کننده موی سر

چه شامپوهایی حاوی؟
فرمول اساسی مواد تشکیل دهنده و عملکرد آنها برای همه شامپوهای استاندارد در شکل 1 ذکر شده است. [9] درک این نکته ضروری است که تنها مواد مؤثر در پاکسازی و قابلیت کنترل موها ، مواد شوینده مصنوعی و تهویه مطبوع هستند در حالی که بقیه به پایداری ، قابلیت حضور و بازاریابی محصول کمک می کنند. بحث مختصر در مورد مواد تشکیل دهنده به شرح زیر است.

یک پرونده خارجی که دارای تصویر ، تصویرگری و غیره است.
نام شیء IJD-60-248-g001.jpg است
در یک پنجره جداگانه باز کنید
شکل 1
مواد اولیه موجود در شامپو

مواد شوینده [7،9،10،11،12،13]
شامپوها معمولاً حاوی مواد شوینده مصنوعی (سندی ها) یا سورفاکتانت ها به عنوان پاک کننده های اصلی هستند. مواد شوینده یا سورفاکتانت آمفیفیلیک است ، به این معنی که مولکول های شوینده شامل هر دو سایت لیپوفیلیک (جذب کننده روغن) و آبگریز (جذب آب) می شوند. نقاط لیپوفیلیک به اتصال سبوم و خاک روغنی کمک می کنند در حالی که انتهای آبگریز به آب متصل می شود. اجازه می دهد که سبوم در هنگام شستشو با آب جدا شود. متداول ترین مواد شوینده شامپو در جدول 1 ذکر شده است.

میز 1
مواد شوینده شامپو نرم کننده موی سر

یک پرونده خارجی که دارای تصویر ، تصویرگری و غیره است.
نام شیء IJD-60-248-g002.jpg است
پنج دسته مواد شوینده شامپو وجود دارد: آنیونیک ، کاتیونیک ، غیر یونی ، آمفوتر و طبیعی. هر یک از این گروه دارای خصوصیات تمیز کننده و تمیز کردن مو هستند. برای شامپویی که برای موهای روغنی در نظر گرفته شده است ، مواد شوینده با خصوصیات قوی از بین بردن سبوم انتخاب می شوند ، اما اگر برای موهای موی یا رنگی دائمی در نظر گرفته شده است ، مواد شوینده ملایم برای کاهش برداشت سبوم انتخاب می شوند. شامپو های مدرن حاوی مخلوطی از سورفاکتانت ها (معمولاً بین دو تا چهار) هستند که سطح تمیز کردن بهینه را با توجه به نوع و نیاز موها دارند — موهای طبیعی ، روغنی ، رنگ شده ، پرمصرف ، رنگی یا آسیب دیده. مواد پاک کننده ذکر شده در ابتدا حاکی از پاک کننده اصلی است که در بالاترین غلظت قرار دارد و ماده پاک کننده ذکر شده دوم ماده پاک کننده ثانویه است که برای جبران آمیختگی اجزای کوتاه شوینده اصلی طراحی شده است.

مواد شوینده آنیونی [13]

در میان محبوب ترین سورفاکتانت ها ، آنها به عنوان گروه قطبی آبگریز با بار منفی نامگذاری شده اند. آنها که از الکلهای چرب به دست می آیند ، در از بین بردن سبوم از پوست سر و مو بسیار خوب هستند. با این حال ، موهای بیش از حد تمیز ، خشن ، خشن ، کسل کننده از یخ زده و مستعد لکه دار شدن هستند. در میان آنها ، کلاسهای مختلف مواد شوینده با خاصیت انتخابی خاصی وجود دارد.