بهترین دوستان در محل کار چگونه می توانند به پایان استعفای بزرگ کمک کنند

[ad_1]

10000 ساعت | دیجیتال ویژن | گتی ایماژ

زمانی که ابیگیل لی به شرکت نوپای مراقبت از پوست، رن پیوست، تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود و تازه به لندن نقل مکان کرده بود.

لی به CNBC گفت که پس از امتحان کردن محصولات آن در پیشخوان فروشگاه مجلل بریتانیایی هارودز چند سال قبل، از طرفداران این برند بود. در حین تحصیل، او به دنبال کارآموزی در رن بود که به یک نقش تمام وقت تبدیل شد. لی گفت، از آنجایی که شرکت کوچک بود، برقراری ارتباط آسان بود. “شما [didn’t] برای رفتن به آب باید صبر کرد [cooler] صحبت کردن با کسی، فقط فرهنگی بود که این دو بنیانگذار ساختند… [a] در واقع یک فرهنگ خانوادگی این موانع را از بین می برد.»

او به زودی با همکار اسپانیایی خود اوا، رئیس بخش خدمات مشتریان شرکت، دوست شد و آن دو صمیمی شدند. “او 10 یا 12 سال از من بزرگتر است” و می توانم بگویم که در مورد مسائل بسیار جدی تر بودم. و او به من یاد داد که چگونه به خودم بخندم.[we’d] سپس برخیز و به Waitrose برو تا برای ناهار برویم… فضایی که بنیانگذاران ایجاد کردند پلتفرم بود، و سپس بقیه به ما بستگی دارد.

هنگامی که رن در سال 2015 به یونیلور فروخته شد، لی تصمیم گرفت که زمان آن فرا رسیده است – پس از گذراندن هفت سال در شرکت. آیا دوستی هایش او را در این مدت در این نقش نگه داشت؟ «به همین دلیل است [of that]زیرا فقط رفتن به سر کار و گذراندن وقت با افرادی که باعث خنده و خوشحالی شما می شوند، از شما مراقبت می کنند، از شما محافظت می کنند – این یک تجمل است. او و ایوا 13 سال پس از آشنایی با یکدیگر دوستان خوبی هستند

بهترین دوستان به عنوان بهترین کارمندان

لی تنها نیست. داشتن دوستی های نزدیک در محل کار چیزی است که مشاور بروس دیزلی می گوید می تواند به حفظ کارکنان کمک کند، و این موضوعی است که او در اوایل این ماه در خبرنامه خود کار را بهتر کن بررسی کرد. یکی از چیزهایی که به ایجاد این دوستی ها کمک می کند، احساس تجربه مشترک است. او در مورد روابطی که افراد ایجاد می‌کنند نوشت: «کارهایی که با دیگران انجام می‌دهیم، احساس مهم‌تری می‌کنیم.

تحقیقات گالوپ نشان می دهد که داشتن یک دوست صمیمی در محل کار ارتباط مستقیمی با میزان سرمایه گذاری کارکنان در نقش های خود دارد. این شرکت در یک نشریه آنلاین در سال 2018 گفت: «به عنوان مثال، زنانی که به شدت موافق هستند که بهترین دوست در محل کار دارند، بیش از دو برابر بیشتر از زنانی که خلاف این را می گویند (29 درصد) در معرض نامزدی هستند (63 درصد). .

دیزلی، معاون سابق توییتر، گفت که او دوست صمیمی افرادی بود که در اولین نقش خود در فروش تبلیغات در دهه 1990 با آنها آشنا شد، از جمله نیک هووت، مدیرعامل پینترست و دارا نصر، که توییتر را در بریتانیا اداره می‌کند و “بهترین دوست” دارد. در محل کار می تواند به توقف موج موسوم به “استعفای بزرگ” کمک کند – طبق آمار وزارت کار ایالات متحده، رکورد 4.3 میلیون آمریکایی در ماه اوت شغل خود را ترک کردند.

او گفت، با این حال، زمانی که بسیاری از مردم هنوز از خانه کار می کنند، حفظ این روابط بسیار دشوارتر است.

یکی از سازمان‌هایی که دیزلی با آن صحبت می‌کرد، به فرهنگ آشنا و همدلانه خود افتخار می‌کرد، اما برای حفظ آن تلاش می‌کرد، زیرا مردم به‌طور فزاینده‌ای دور از دفتر کار می‌کردند. “[One employee] به آنها گفت… من احساس می کنم ممکن است خیلی مجذوب این موضوع شده باشم [culture]که این من را از استعفا باز می دارد. او از طریق تماس ویدیویی به CNBC گفت: «اکنون می‌خواهم شغلی پیدا کنم که پنج دلار بیشتر به من دستمزد بدهد و می‌روم.

دیزلی در مورد شرکت هایی که با آنها کار می کند گفت، در حالی که برخی از شرکت ها بهره وری بالاتر و نتایج مالی بهتری را مشاهده می کنند، برخی نیز “بالاترین نرخ استعفای خود در 10 سال گذشته” را مشاهده می کنند.

طبق یک نظرسنجی توسط شرکت Randstad، این “بازار فروشنده” به نظر می رسد همچنان ادامه یابد، به طوری که 56٪ از کارگران یا اخیراً شغل خود را تغییر داده اند یا “به طور فعال به دنبال آن هستند”. این شرکت برای گزارش Workmonitor خود که در این ماه منتشر شد، از 27000 نفر در اروپا، آمریکا و آسیا بین 23 اوت تا 12 سپتامبر نظرسنجی کرد.

“بازار در حال بهبود است، مردم فرصت ها را می بینند.” [when] ژاک ون دن بروک، مدیر عامل Randstad، از طریق تماس ویدیویی به CNBC گفت: از خانه کار کنید و اگر طولانی باشد، آستانه نگاه کردن به اطراف را کاهش می دهد.

مراقب افراد خود باشید… آنها را به رسمیت بشناسید، اما به خاطر داشته باشید که، می دانید، آنها می توانند قبل از اینکه شما متوجه شوید، از بین بروند.

ژاک ون دن بروک

مدیر اجرایی رندستاد

اگرچه مدیران ممکن است با کارمندان خود دوست صمیمی نشوند، کارمندان همچنان به دنبال حمایت از آنها هستند. نظرسنجی رندستاد در دسامبر 2020 نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از مردم احساس می‌کنند که از نظر عاطفی مورد حمایت کارفرمای خود قرار می‌گیرند، به گفته ون دن بروک، 71 درصد آن‌ها را حمایت می‌کنند، اما اکنون همه چیز تغییر کرده است. “در آغاز [of the pandemic]، مردم احساس می کردند مورد توجه و حمایت قرار می گیرند، اما اکنون بازار در حال باز شدن است و [employees] احساس می‌کنم شاید باید تعادل جدیدی ایجاد کنم.»

بر اساس یک ایمیل، نظرسنجی اخیر راندشتات نشان داد که 62 درصد از افراد 25 تا 34 ساله “احساس می کنند کم ارزش شده اند و قصد دارند به دنبال شغل دیگری با حقوق و مزایای بهتر بگردند.” ما آن را روشنگری بزرگ می نامیم. ون دن بروک می‌گوید: آنها زمام حرفه‌های خود را به دست می‌گیرند.

در مورد مفهوم بهترین دوست در محل کار چطور؟ “ما آن را در تجارت خود زیاد می بینیم… کارکنان ما به طور متوسط ​​27، 28 سال سن دارند… مردم به یکدیگر نزدیک تر می شوند، آنها در یک منحنی یادگیری هستند… آشنایی با کسب و کار [and] آنها در یک مرحله از زندگی هستند، “او گفت. و این مفهوم را می توان در رابطه رهبر و کارمند به کار برد، او افزود.

«چالش اصلی من این است که با مردم ارتباط برقرار کنم و در محل کار به نحوی دوست خوبی باشم. این ممکن است ساده لوحانه به نظر برسد زیرا شما هنوز رئیس هستید. اما ما می خواهیم این را پیشنهاد کنیم. چون اگر به من احترام بگذاری و من به تو احترام بگذارم و برایم مهم باشد که چه کسی هستی… نتایج بهتری هم خواهیم داشت.”

و ون دن بروک گفت نزدیک نگه داشتن کارمندان به کنترل آنها کمک می کند. تماس واضح است: مراقب مردم خود باشید – آنها را به رسمیت بشناسید، اما به خاطر داشته باشید که می دانید، آنها می توانند قبل از اینکه شما متوجه شوید از بین بروند.

آیا فناوری در ایجاد روابط نزدیک‌تر نقشی دارد؟ در حالی که این ممکن است خوشایند باشد، دیزلی محتاط است و می‌گوید که پیشنهادهای متعددی برای بازی‌هایی دریافت کرده است که در آن افراد می‌توانند در یک دفتر مجازی قدم بزنند و به طور تصادفی مکالمات را استراق سمع کنند تا بتوانند لحظه‌ای که همه جا با آب خنک می‌شوند را بازسازی کنند. “من هنوز فکر نمی کنم که ما هستیم [found] این تصمیم‌هایی که مردم به آن‌ها می‌روند، وای، چیزی را کاملاً شهودی، اما کم استفاده می‌سازد.»

برای لی، روابطی که در نقش های قبلی ایجاد کرده است احتمالاً دوستان مادام العمر هستند. «ما آنقدر نزدیک هستیم که باز کنیم [about] لحظات سخت ما تلفات وجود دارد، اصطکاک ها و چیزهایی در زندگی ما وجود دارد و ما می توانیم به این افراد مراجعه کنیم و این بسیار ارزشمند است.

آیا نشست امسال CNBC At Work را از دست دادید؟ در صورت درخواست به جلسات کامل دسترسی داشته باشید https://www.cnbcevents.com/worksummit/

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر