اگرچه استثنا نیز وجود دارد!

براساس خواسته ها و انتظارات شما، تغییراتی روی دندان های شما که روی مدل قالب گیری شده است توسط یک دندان پزشک مجرب انجام می پذیرد. این نوع از آسیب زمانی بروز می کند که مواد کامپوزیتی به خوبی بر روی دندان ها و لثه قرار نگرفته باشند به همین علت لثه متورم شده و عفونت می کند. در آخر فیزیولوژیک لثه پس از درمان شست و شو می گردد.

کامپوزیت ونیر همان مواد سفید رنگ رزینی است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد اما دندانپزشک زیبایی با استفاده از برندهای مختلف، رزین کامپوزیت را شبیه دندان های طبیعی روی دندان های فرد شکل می دهد. در واقع کامپوزیت ها زیر مجموعه ای از لمینت های دندانی به شمار می روند و اغلب هم به منظور برطرف سازی مشکلات لبخندی مورد استفاده قرار می گیرند.

برای آن که کامپوزیت ها شکل طبیعی و منحصر به فردی را به خودشان بگیرند بایستی مینای دندان ها تا حدی تراش داده شود که موجب نابودی کلی مینا می شود؛ پس اگر دندان های سالمی دارید و فقط به دنبال سفید شدن آن ها هستید بهتر است سراغ کامپوزیت نروید زیرا روش های بهتری همچون بلیچینگ نیز برای سفید کردن دندان ها کامپوزیت دندان چ قیمت است وجود دارد. پیروی از توصیهها و نکات فوق میتواند به شما کمک تا دندان کامپوزیت شدهتان را تا زمان مراجعه بعدی به دندانپزشکی، سالم و بدون لکه نگه دارید. معموملا برای لامینیت کردن دندان به کمک کامپوزیت ونیر ها نیاز به یک جلسه ی درمانی و لامینیت های سرامیکی حدودا 1 هفته تا 10 روز زمان نیاز است .

افرادی که بین دندان هایشان فاصله ی کمتری وجود دارد و به دنبال رفع به هم ریختگیهای خفیف تا متوسط دندان هایشان هستند بهتر است از لمینت کامپوزیت استفاده کنند. شاید انتخاب نوع کلینیک یا مرکز درمانی زمانی که می خواهید دندانتان را بکشید و یا قالبی برای دندان مصنوعی بگیرید چندان مهم نباشد اما برای انجام عملی همچون کامپوزیت بهتر است تا جایی که می توانید تحقیق کنید زیرا کامپوزیت یعنی هنر دندان پزشک در شکل دادن مواد رزینی به شکل یک دندان طبیعی، پس مسلما هرقدر دندان پزشکتان هنر و تجربه و همچنین ظرافت بیشتری داشته باشد به طور قطع دریافتی بیشتری هم خواهد داشت و به تبع آن نتیجه بهتری هم از کار ارائه خواهد کرد.

ایندکسر