بیسمارک — اهالی داکوتای شمالی در حال حاضر خواهد شد از نظر قانونی ملزم به نفس قرنطینه برای 14 روز پس از بازگشت از مینه سوتا, مگر اینکه آنها در یک “ضروری” درست است.

مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری و پیشگیری از اضافه مینه سوتا روز دوشنبه به یک لیست در حال رشد از کشور با گسترده جامعه انتقال COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس. این حرکت به معنی قرنطینه منظور صادر شده توسط داکوتای شمالی, وزارت بهداشت در حال حاضر امر به مسافران بازگشت به دولت از مینه سوتا, سخنگوی نیکول Peske تایید کرد.

بیش از یک سوم از داکوتای شمالی جمعیت زندگی در شش شهرستان همراه مینه سوتا مرز. بسیاری از ساکنان فارگو و چنگال دو نفر از دولت سه کشور از بزرگترین شهرها به طور منظم رفت و آمد در سراسر مرز.

دولت سلامت افسر Mylynn steve sisko دستور مارس 28 که مسافران بازگشت از آن کوتاه تر لیست متحده که نمی قرنطینه می تواند به صورت کلاس B بزه اتهامات که ممکن است در نتیجه یک 1500 دلار جریمه 30 روز در زندان و یا هر دو.

با این حال بخش قابل توجهی تضعیف شده و سفارش یک روز پس از آن صادر شد با معافیت کارگران در یک لیست گسترده ای از حدود 20 بخش ضروری از جمله مراقبت های بهداشتی و کشاورزی و انرژی و “امکانات تجاری.” معافیت معنی بسیاری از افراد با مشاغل مجاز برای ادامه کار — حتی اگر خود رفت و آمد روزانه شامل عبور به مینه سوتا Peske گفت.

قابل توجه جهت هنوز هم به فرزندان بازنشستگان و افرادی که کار نمی کنند و یا به تازگی شغل خود را از دست.

وجود دارد در حال حاضر 37 متحده در CDC لیست از جمله وایومینگ فلوریدا و کالیفرنیا و آریزونا. مونتانا و داکوتای جنوبی در حال حاضر در این فهرست است.

در اصل منظور اعمال شده به ساکنان که تا به حال بازگشت از بالا-عفونت متحده در دو هفته گذشته اما این نیاز نیز حذف شده و در مدت کوتاهی پس از آن اعلام شد. سفارش در حال حاضر تنها دارای تحمل در افراد بازگشت به داکوتای شمالی از 37 متحده در آینده است.

سفارش می تواند اجرا توسط پلیس محلی اما Peske گفت: او بی اطلاع از هر گونه اقدام اجرایی صورت گرفته پس از سفارش صادر شد.

در یک جداگانه حرکت دوشنبه Gov. داگ بورگوم دستور داد که افرادی که تست مثبت برای COVID-19 و هر کسی که در زندگی با آنها باید خود قرنطینه برای کمتر از 14 روز و یا به صورت کلاس B بزه اتهامات عنوان شده علیه.

مینه سوتا 1,069 موارد شناخته شده COVID-19 و 34 مرگ و میر در حالی که از داکوتای شمالی 237 مورد شناخته شده و چهار مرگ و میر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de