آن را نه تنها در کارخانه ها که نمی توانید مجددا با ابزار تجهیز یک شب برای دیدار با COVID-19 بیماری همه گیر. مغز ما نمی تواند یا. راه ما فکر می کنیم و چیزهایی که ما فکر می کنم در مورد به دنبال الگوهای هستند که قادر به تکامل و تغییر — و نه فقط که سریع است.

شما می توانید این پدیده همه در اطراف شما در حال حاضر: هر آنچه که ما در مورد مراقبت قبل از ما در حال حاضر با استفاده از به عنوان ما به لنز فکر می کنم در مورد رمان coronavirus. و کارشناسان موضوع مردم ما باید در یک بحران نیز به احتمال زیاد به نگه داشتن تفکر آنها را به عنوان آنجا که تفکر خود را به شدت به شکل (و یا تغییر شکل) توسط آموزش های حرفه ای و قوی جمعی از ارزش ها است.

من می تواند به شما مقدار زیادی از نمونه های. اگر شما معمولا فکر می کنم در مورد محل کار تنوع در حال حاضر شما به احتمال زیاد با تمرکز بر متفاوت اثرات ویروس بر روی کارگران بر اساس جنسیت و نژاد و کلاس. اگر شما در حال تمرکز بر اصلاح حبس شما احتمالا در میان کسانی که هشدار این بیماری همه گیر و تاثیر آن بر جمعیت زندان.

اما شاید مهم ترین دو نمونه از کارشناسان زیر آموزش خود و باورهای این دو رشته که دانش بسیاری مرکزی به بحران کنونی: اپیدیولوژی و اقتصاددانان.

فکری خود روش های مشترک زیادی دارند. در عین حال تفاوت بین روش خود را در حال حاضر شکل دادن به پاسخ های دولت به این بیماری همه گیر.

و آنچه در آغاز به عنوان یک اختلاف تاکید کرده است که پتانسیل تبدیل به یک شکاف به عنوان بهداشت عمومی فاجعه همچنان ادامه دارد و متعاقب آن بحران اقتصادی عمیق تر.

به oversimplify فکر می کنم از اپيدميولوژيستها به عنوان کارشناسان است که باید خود را صرف کل فرصت های شغلی در حال آماده شدن برای درک و سرکوب به سرعت در حال گسترش بیماری است. خود را متمایز فکری خم است به ساخت مدل های انتقال و سپس توسعه در دنیای واقعی مداخلات برای تغییر نتیجه مورد انتظار است. هسته ای خود را با ارزش است و حفظ بهداشت عمومی است.

“صاف منحنی” یک مثال کامل از اپیدمیولوژیک جهان بینی. مدل های اولیه از انتقال نشان داد که شیب عفونت منحنی. اجتماعی فاصله یک مداخله با هدف دراز است که منحنی به طوری که بیمارستان نیست ضعف و مرگ و میر کاهش می یابد.

در حال حاضر فکر می کنم از اقتصاددانان و یا به عبارت دقیق تر اقتصاد کلان. آنها هم باید مدل — ایشان قرار است برای پیش بینی که چگونه اقتصاد کار می کند. و آنها هم در حال تمرکز بر مداخلات با پتانسیل برای بهبود نتایج.

اما که در آن شباهت به پایان می رسد.

بر خلاف اپیدیولوژی که شناسایی بیولوژیکی دشمن و سعی کنید به شکست آن را بدون فکر کردن در مورد هزینه های اقتصاددانان زنده در مبادلات. این یک مقاله از ایمان برای اقتصاددانان است که هیچ چیز مانند وجود دارد به عنوان یک ارزش مطلق — و نه حتی ارزش زندگی انسان است.

در عوض اکثر اقتصاددانان در آغوش hardheaded واقعیت است که کمک به یک فرد اغلب برگ دیگر کمتر به خوبی خاموش. وقتی که می آید به گرفتن مرتبط با سلامت اقدامات سیاست اقتصاددانان لذت در اشاره به این که ما در حال به طور ضمنی یا به صراحت قرار دادن قابل اندازه گیری ارزش اقتصادی در زندگی انسان است. اگر ما کاهش حد سرعت 5 مایل در ساعت خواهد بود وجود دارد تقریبا هیچ ترافیک مرگ و میر آنها به ما یادآوری می کنند. 55 مایل در ساعت سرعت مجاز قرار می دهد و قیمت را در زندگی انسان, آیا ما آن را دوست دارم یا نه.

چه تر است, اقتصاد کلان باید به طور معمول صرف حرفه خود را آماده شدن برای درک و پاسخ به بحران در اقتصاد است. آنها بشدت هماهنگ به قبر خطرات مرتبط با اقتصاد آسیاب را متوقف کند. هنگامی که آنها را ببینید دولت اقدامات است که باید دقیقا که اثر آنها preconditioned به پاسخ با وحشت و به توصیه های مختلف دوره از عمل است.

نتیجه از این جهان بینی متفاوت است که در کل اپیدیولوژی اصرار دارد که ما باید تمام اقدامات لازم را برای کنترل گسترش COVID-19. در همین حال بسیاری از اقتصاددانان می گویند که ما باید در پیدا کردن یک راه برای بازگشایی اقتصاد است و ما باید به صراحت وزن معاوضه بین ویروس های مرتبط با بهداشت و گسترده تر انسان خوب بودن است که در بخشی از یک محصول عملکرد اقتصاد است. (البته نه همه اپیدیولوژی و اقتصاددانان مناسب منظمی را به این دو جعبه; من ارائه اکتشافی دستگاه برای ایجاد حس از روش های مختلف و نه یک مطالعه جامعه شناختی.)

خلیج فارس بین جهان بینی بزرگ است — و آن را در حال رشد است.

زمانی که اپیدیولوژی می گویند که هیچ معاوضه ای تا به حال بین سلامت و اقتصاد, چرا که اگر مردم در حفظ و بیمار شدن و مرگ آن را ترک خواهد کرد اقتصاد بدتر بسیاری از اقتصاددانان فقط تکان دادن سر خود را. “همیشه وجود دارد یک معاوضه” شما می توانید آنها را بشنود تفکر است. عواقب قابل اندازه گیری هستند. مردم در حال مرگ مایه تاسف است, اما آن را هنوز هم یک هزینه است که می تواند نسبت به هزینه های خاموش.

در ضمن زمانی که اقتصاددانان بحث معاوضه بحث بسیاری از اپيدميولوژيستها (و دیگران) پیدا کردن آن را از نظر اخلاقی قابل سرزنش هنگامی که مردم در حال مرگ هستند.

درگیری بین این دو روش در حال رفتن به آمده به سر اگر و زمانی که نرخ جدید عفونت و مرگ و میر در ایالات متحده شروع به رفتن به پایین به عنوان یک نتیجه از انزوای اجتماعی. این زمانی است که اقتصاددانان می گویند از آن زمان شروع به گرفتن مردم به کار می کنند. و آن زمانی است که اپیدیولوژی می گویند ما در حال معاشرت فاجعه از تکرار وقوع.

در ضمن بهترین ما می توانیم انجام دهیم این است خود آگاه و از خود ما گرایش فکری.

نوح فلدمن است بلومبرگ نظر مقاله نویس و مجری پادکست “پس زمینه عمیق.” او یک استاد حقوق در دانشگاه هاروارد بود و یک کارمند به حکم دیوان عالی عدالت دیوید Souter. کتاب های او عبارتند از “سه زندگی جیمز مدیسون: نابغه های حزبی رئیس جمهور.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de