توسط MARK KENNEDY

Bill Withers که نوشت و خواند یک رشته از روح آهنگ ها در دهه 1970 است که آزمون زمان ایستاده بود از جمله “Lean On Me,” “روز دوست داشتنی” و “ain’t No Sunshine,” درگذشت از قلب عوارض خانواده او در بیانیه ای گفت به آسوشیتد پرس. او 81.

سه بار برنده جایزه گرمی که انصراف از ساخت موسیقی در اواسط 1980s درگذشت روز دوشنبه در لس آنجلس ، مرگ می آید به عنوان عمومی کشیده شده با الهام از موسیقی خود را در طول بیماری همه گیر کوروناویروس با مراقبت های بهداشتی کارگران کر هنرمندان و بیشتر ارسال خود را renditions در “تکیه بر من” به کمک گرفتن از طریق بار دشوار است.

“ما در حال ویران از دست دادن عزیز ما اختصاص داده شده است ، انفرادی یک مرد با قلب هدایت می شود برای اتصال به جهان با شعر و موسیقی او صحبت صادقانه به مردم و ارتباط آنها با یکدیگر” خانواده خواند. “به عنوان خصوصی زندگی او زندگی می کردند صمیمی خانواده و دوستان موسیقی خود را برای همیشه متعلق به جهان است. در این زمان دشوار ما دعا کنید موسیقی خود را ارائه می دهد آسایش و سرگرمی به عنوان طرفداران دارید به عزیزان.”

جدوگاه ” آهنگ ها در طول زندگی کوتاه خود را تبدیل به موسیقی متن بی شماری در درگیری های عروسی و حیاط خلوت احزاب است. آنها قدرتمند ملودی و کامل شیار melded با صدای صاف که بیانگر صداقت و پیچیده احساسات بدون آوازی بند.

“به من تکیه کن” یک paean به دوستی انجام شد در inaugurations از هر دو, باراک اوباما و بیل کلینتون. “Ain’t No Sunshine” و “تکیه بر من” در میان سنگ نورد لیست 500 Greatest Songs of All Time.

“او آخرین آفریقایی-آمریکایی Everyman,” نوازنده و رهبر گروه Questlove گفته رولینگ استون در سال 2015. “Bill Withers نزدیکترین چیز سیاه مردم را به بروس اسپرینگستین.”

جدوگاه که غلبه لکنت دوران کودکی متولد شد و در آخرین فرزند از شش فرزند در معدن زغال سنگ شهر دال چنگال, West Virginia. پس از پدر و مادر خود را طلاق زمانی که او 3, جدوگاه مطرح شد مادرش خانواده در نزدیکی بکلی.

او عضو نیروی دریایی در 17 و صرف و نه سال در خدمت به عنوان یک مکانیک هواپیما نصب توالت. پس از تخلیه کرد و به لس آنجلس مشغول به کار در یک هواپیما و قطعات کارخانه خرید یک گیتار در یک فروشگاه و ثبت دموی خود آهنگ امید فرود یک قرارداد ضبط.

در سال 1971 امضا شده به ساسکس سوابق او خود را برای اولین بار آلبوم “فقط به عنوان من هستم” با افسانه ای Booker T. Jones در راس. آن را تا به حال بازدید “مادر بزرگ “دست” و “ain’t No Sunshine” که الهام گرفته شده بود توسط Jack Lemmon فیلم “روزهای شراب و گل سرخ.” او عکس گرفته شده بر روی جلد خندان و برگزاری ناهار خود را سطل.

“Ain’t No Sunshine” در اصل منتشر شد به عنوان B-side او اولین تک “هارلم.” اما رادیو دی جی بدبختانه دیسک و آهنگ صعود به شماره 3 در نمودار بیلبورد و صرف در مجموع 16 هفته در top 40.

جدوگاه در ادامه به تولید بیشتر بازدید یک سال بعد با الهام بخش “Lean On Me,” شوم “است که او (و آنچه او به شما)” و دزدکی “استفاده از من” در آلبوم دوم او “هنوز لایحه است.”

بعدا خواهد آمد که قابل توجه “روز دوست داشتنی” شرکت نوشته شده با جست و خیز Scarborough و شامل جدوگاه برگزاری کلمه “بعد” برای تقریبا 19 ثانیه و “فقط دو نفر از ما” شرکت نوشته شده با رالف مک دونالد و ویلیام سالتر. خود را “زنده در تالار کارنگی” در سال 1973 ساخته شده رولینگ استون را به 50 Greatest زنده آلبوم از همه زمان.

“سخت ترین چیز در آهنگسازی است به ساده و در عین حال عمیق. و بیل به نظر می رسید به درک ذاتا و به طور غریزی چگونه به انجام این کار” نیش گفت: “هنوز لایحه” یک 2010 فیلم مستند از جدوگاه.

اما جدوگاه’ حرفه ای زمانی که ساسکس سوابق ورشکست شد و او مدال دیگر توسط کمپانی کلمبیا. او دیگر مجبور کنترل کاملی بر موسیقی خود را و chaffed زمانی که آن را پیشنهاد او انجام الویس را پوشش میدهد. جدید مدیران در بر داشت جدوگاه دشوار است.

هیچ یک از کلمبیا آلبوم به بالا 40 به جز 1977 را “دامگاه” که تولید “روز دوست داشتنی.” (ضربه خود را duet with Grover Washington, Jr., “فقط دو نفر از ما” در واشنگتن برچسب). جدوگاه ” آخرین آلبوم 1985 را “تماشای شما به تماشای من.”

اگر آهنگ های خود را اغلب در برخورد با روابط جدوگاه همچنین نوشت: آنهایی که با تفسیر اجتماعی از جمله “بهتر است مرده” در مورد مشروبات الکلی و خودکشی و “من نمی توانم نوشتن چپ دست” در مورد یک مجروح جنگ ویتنام کهنه.

او جایزه گرمی به عنوان یک ترانه سرا برای “ain’t No Sunshine” در سال 1971 و به صورت “فقط دو نفر از ما” در سال 1981. در سال 1987 لایحه دریافت نهم گرمی نامزدی و سوم جایزه گرمی به عنوان یک ترانه سرا برای ضبط مجدد از سال 1972 آمار “به من تکیه کن” توسط باشگاه نو.

او القاء شد به Rock and Roll Hall of Fame در سال 2015 توسط Stevie Wonder. جدوگاه تشکر همسر خود را به عنوان به خوبی به عنوان R&B پیشگامان کمک کرد که کار خود را مانند ری جکسون, Al بل و Booker T. Jones. او همچنین در چند jabs در صنعت ضبط و گفت: A&R ایستاده بود برای “متضاد و کار برکنار شده است.”

موسیقی او شده است نمونه و پوشش داده شده توسط این هنرمندان به عنوان BlackStreet را “No Diggity,” ویل اسمیت نسخه “فقط دو نفر از ما “Black Eyed Peas’ “پل زدن شکاف” و Twista را “آفتاب.” آهنگ “به من تکیه کن” به عنوان موضوع سال 1989 فیلم با بازی مورگان فریمن.

آهنگ های خود را اغلب استفاده می شود بر روی صفحه نمایش بزرگ از جمله “خماری” “28 روز” “زیبایی آمریکایی” “جری مگوایر” “Crooklyn,” “پرواز” “زیبایی فروشگاه” “راز زندگی حیوانات خانگی” و “پرواز است.”

“من یک هنرمند, اما من قادر به نوشتن آهنگ ها که مردم می توانند با شناسایی. من فکر نمی کنم من انجام داده ام بد برای یک پسر از دال چنگال غرب ویرجینیا” جدوگاه گفته رولینگ استون در سال 2015.

او جان سالم به در با همسر خود مارسیا و کودکان تاد و کوری.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im